Bleskovka

Občané mají možnost bezplatného odložení nebezpečného odpadu, jako jsou rozpouštědla, kyseliny, hydroxidy, fotochemikálie, pesticidy, barvy, tiskařské barvy, lepidla, pryskyřic, baterie a akumulátory, oleje, detergenty a odmašťovací přípravky, zářivky, léky či odpad obsahující rtuť.

Info: ZDE

 

Volební kampaň

fontana foto 1Vím, že máme v Letňanech spoustu jiných a důležitějších věcí k řešení (zástavba, Bahok, doprava), ale neměli bychom zapomínat i na klimatické změny. Toto je názorná ukázka přístupu k řešení těchto změn z dílny ODS, beton a po většinu času nefunkční fontána. Pojďme to v září spolu změnit.

Zbyněk Walter

Zdroj. ZDE

 

Walter 1Milí Letňanští,

skoro se mi chce říci, že v nadcházejících komunálních volbách máte jednoduché rozhodování. Na jedné straně bezbřehá zástavba každého volného prostoru, přeplněné autobusy a stále méně parkovacích stání, což předvádí současné vedení naší radnice. Na straně druhé zlepšení dopravní obslužnosti, konec obludným developerským projektům, rozvoj škol, školek a chytřejší řešení dopravy, které nabízíme my.

Vaše rozhodnutí u voleb je důležité. Sami máte ve svých rukou novou podobu Letňan. Jestli budou mrtvou čtvrtí, kam se chodíme jenom vyspat a kde není žádný život, nebo pulzujícím novým centrem severní části Prahy. Máte na výběr, jestli Letňany budou místem, kde radnice uklízí a opravuje jenom před volbami, nebo čtvrtí, kde vám zastupitelé a radní naslouchají a řídí Letňany pro vás, ne pro sebe.

My z volebního uskupení Zdravé Letňany jsme vaši sousedé: starousedlíci i noví Letňanští. Chceme dosáhnout toho, abychom byli hrdí na to, že žijeme v Letňanech.

Spojuje nás to, že chceme lepší Letňany. Zdravé Letňany.

Váš Zbyněk Walter

 

PhDr. Zbyněk Walter se narodil se před 57 lety v Benátkách nad Jizerou a v Letňanech je od roku 1999. Je ženatý a má tři již dospělé děti. Pracuje na pozici vedoucího právního oddělení u Celní správy ČR. O politiku se zajímal odjakživa, o tu komunální - letňanskou se začal aktivně zajímat spuštěním projektu „Letňanské Lentilky“. Společnými silami s kolegy ze Zdravých Letňan dovedl tento spolek k vítězství v minulých komunálních volbách v roce 2018. Od tohoto roku je zastupitel a předseda Kontrolního výboru. Ve volném čase aktivně sportuje, především hraje lední hokej.

Úspěch v minulých volbách lze jednoznačně nazvat „Pyrrhovo“ vítězství, pojďme to letos v září zkusit znovu a již skutečně zvítězit. Nerezignoval jsem, změnu občanům Letňan stále nabízím, a to počínaje změnou komunikace a konče „neservilnosti“ k developerům. Pořád si myslím, že lze stále z Letňan udělat hezké místo k životu.

 

obcanspolecnost 01 5 150x117Vážení sousedé, milí Letňanští,

máme k Vám za naše hnutí Zdravé Letňany velkou prosbu. Jak určitě víte, blíží se komunální volby, které se konají ve dnech 23. a 24. září 2022. V Letňanech budeme mít hned dvanáct volebních okrsků, aby to voliči neměli moc daleko a aby se netvořily fronty. To také znamená dvanáct volebních komisí, kam mají všechny strany a hnutí právo vyslat své zástupce, kteří se budou usmívat na voliče, kteří přijdou, budou je odškrtávat, budou kontrolovat zdárný průběh voleb a také budou kontrolovat, že dojde ke správnému sčítání volebních výsledků.

A tady potřebujeme Vaši pomoc. Pokud máte chuť něco udělat pro naší čtvrť a pro zdárný průběh voleb a mohli byste pracovat ve volebních komisích, prosím přihlašte se zde na facebooku Zdravé Letňany, na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo pošlete SMS na telefon našeho předsedy spolku Olafa Deutsche 607 886 278.

Členství ve volební komisi je honorované jednorázovou finanční odměnou. Ze zákona má předseda volební komise nárok na 2 200 korun, místopředseda volební komise 2 100 korun, zapisovatel na 2 100 korun a řadový člen komise na 1 800 korun. Zároveň se pojí členství ve volební komisi se zákonným nárokem na volno v práci a náhradu mzdy (takže nepřijdete ani o korunu na výplatě).

Kdo může být členem volební komise?

 • Podle zákona se musí jednat o občana České republiky nebo jiného státu, který má právo volit na českém území.
 • Má trvalý pobyt v tuzemsku.
 • V den složení slibu dosáhl věku 18 let.
 • U zájemce nesmí být překážka výkonu volebního práva (například omezení svéprávnosti nebo výkon trestu odnětí svobody).
 • Členem komise nesmí být člověk, který ve volbách kandiduje.

Za Vaší ochotu Vám předem děkujeme!

Milí letňanští,

23. a 24.9.2022 rozhodnete svými hlasy o tom, kam bude směřovat Vaše městská část po další čtyři roky.

IMGP9383

 • Zdravě Letňany i jako vítěz minulých voleb strávily právě končící volební období v opozici, protože ostatní strany utvořily povolební koalici bez nás (což bylo pochopitelně jejich právo).
 • Z opozičních lavic jsme nejen sledovali práci současné koalice, ale aktivně jsme pracovali v rámci svých možností tak, abychom byli Letňanům prospěšní. I když jsme neměli přímou pravomoc některé věci ovlivnit, rozhodně se nám hodně věcí posunout správným směrem podařilo.
 • To, jak funguje a pracuje současná koalice, se nám nelíbí. Nesměřuje k Letňanům přátelským pro obyvatele, prosazuje další a další developerské projekty a vystupuje velmi nepřátelsky nejen vůči opozici, ale i vůči občanům, kteří se jí "nelíbí".
 • Letňany potřebují opravdovou změnu a proto jsme i pro letošní komunální volby sestavili kandidátku, která se bude ucházet o Vaši přízeň.
 • V následujícím období Vám zde a na na stránkách www.zdraveletnany.cz postupně představíme náš program a naše lidi.
 • Své vize Vám představíme také ve zvláštním předvolebním vydání Letňanských listů a na letácích.
 • Budeme se s Vámi potkávat i během kontaktní kampaně, kde budete mít možnost se nás na cokoli zeptat.
 • Budeme se snažit nezapojovat do agresivních debat kdekoli jinde na facebooku, protože víme, že na hádky politiků nikdo moc zvědavý není.
 • No a občas si z toho všeho uděláme i trochu legraci, protože brát sebe i svět pořád jen smrtelně vážně není zdravé pro nikoho. A my Zdraví být chceme, stejně jako Letňany. Zdravé Letňany.

Děkujeme za Vaši přízeň!

Tým Zdravých Letňan