Bleskovka

Střednědobý výhled rozpočtu MČ Praha 18 na období do roku 2029

Zde

 

Volební kampaň

 Vážení voliči, diskutéři, naši příznivci i kritici,

dovolte mi prosím, abych sem svým jménem napsal několik poznámek a informací k tomu, co se právě děje.

Jednak děkuji všem, kteří zde velmi intenzivně diskutují. I když to není úplně příjemné, tak jakákoli kritika má pro nás všechny svůj smysl. Snažíme se odmýšlet si osobní rovinu a vnímat to, co nám sdělujete. To neznamená, že s tím musíme souhlasit, ale rozhodně to neházíme jen tak za hlavu.

.
Včera jsme mailem obdrželi nový návrh na koaliční uspořádání ze strany ODS, Svobodných a ANO 2011. Stejnou cestou, tedy mailem, jsme potvrdili jeho přijetí a tímtéž způsobem odejde i naše odpověď.

Dále bych rád vyjasnil, kdo s Vámi zde vlastně diskutuje. Za Zdravé Letňany kandidoval v první půlce kandidátky tento náš tým: Zbyněk Walter, Eduard Horák, Martin Krejčí, Olaf Deutsch, Radek Čermák, Tomáš Raška, Ivan Polák, Vašek Losík, Dušan Mourek a Lucie Hauserová. Prvních sedm z nich bylo zvoleno zastupiteli. Jen členové našeho týmu mohou vyjadřovat jakákoli stanoviska Zdravých Letňan a jako správci těchto stránek. Vím, že v tomto směru mohla vzniknout určitá nedorozumění a věřím, že tímto v tom bude jasno.

Prosím berte v úvahu, že jsme byli zatím jenom zvoleni zastupiteli. Všichni chodíme normálně do práce, nemáme žádné štáby ani asistenty, veškerá vyjednávání vedeme po večerech a tak není jednoduše fyzicky možné reagovat vždy a rychle na vše.

S několika z Vás jsem vedl i soukromou korespondenci, kde se snažím v klidu a bez emocí vysvětlovat naše rozhodnutí. S několika lidmi jsme se potkali i osobně (díky za výborný štrůdl!). V rámci svých časových možností tak budu činit i nadále a jsem otevřen jakékoli debatě.

Díky a všem hodně sil.

Vážení voliči,

povolební vyjednávání pokročila do další fáze a rádi bychom Vás informovali o aktuálním vývoji.

Sdružení Zdravé Letňany se na základě proběhlých schůzek dohodlo (a jednomyslným hlasováním tuto dohodu potvrdilo) na tom, že bude dále vyjednávat o uzavření koaliční smlouvy s klubem TOP09 - ODA.

Zasadní informací je to, že členem tohoto klubu není pan Ivan Kabický, který nebude - dle této dohody - vykonávat žádnou vedoucí funkci v žádných orgánech samosprávy (RMČ, výbory, komise) a svůj mandát zastupitele, získaný ve volbách, bude vykonávat jako nezávislý. Kluby ODS + Svobodní a ANO 2011 byly o tomto našem rozhodnutí informovány s tím, že v žádném případě neznamená naší neochotu využít jejich schopností a zkušeností pracovat na jakýchkoli projektech, které mohou být pro Letňany prospěšné. Samozřejmě počítáme i s tím, že se opozice bude přímo podílet na správě Letňan a to zejména prací v komisích a výborech. Základním motivem našeho rozhodnutí bylo dát Letňanům zcela nový impuls, nechtěli jsme se přiklonit ani na jednu stranu personifikovaného sporu dvou bývalých spolustraníků a starostů, což toto řešení splňuje. Každé povolební rozhodnutí musí být založené na kompromisech a víme, že ani toto není ideální. Je nám jasné, že se setkáme i s kritikou a jsme připraveni na ní věcně reagovat.

Děkujeme za Vaši přízeň a o dalším vývoji Vás budeme průběžně informovat.

 IMG8792Vážení letňanští občané,

jménem volebního sdružení Zdravé Letňany Vám děkuji za vyjádřenou podporu, která se projevila vyšší volební účastí a ukázalo se, že nám všem nejsou Letňany lhostejné. Čeká nás teď období povolebního vyjednávání, s Vašimi udělenými mandáty budeme odpovědně zacházet. Přeji hezkou neděli v nové, doufejme v zdravější éře Letňan.

Mgr. Zbyněk Walter

logo

Olaf Deutsch

DeutschNarodil jsem se před 61 lety v Teplicích. Jsem 30  let ženatý, mám sedmnáctiletého  syna. Pracoval jsem v soukromých i státních společnostech na různých pozicích. V současné době pracuji jako vedoucí Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství a rovněž certifikovaný lektor pro Českou a Slovenskou republiku. Do městské části Praha 18 – Letňany jsem se přestěhoval v roce 2003.  Do regionální politiky jsem se zapojil již v roce 2006 a již druhé volební období jsem zastupitel. Před osmi lety jsem založil spolek Zdravé Letňany se kterým se věnujeme aktuálním otázkám  životního prostředí, investicím atd. Z pozice opozičního zastupitele pracuji jako redaktor a fotograf Letňanských listů, dále jsem členem kulturní komise a člen výboru pro transparentnost radnice a výběrová řízení. Domnívám se, že dokonale informovaný letňanský občan musí mít nejen přehled kam plynou finanční prostředky, ale také  i o tom jak dopadlo výběrové řízení, kdo pracuje na zadaných zakázkách a kolik financí nás stojí správa,  ale i samospráva.  Transparentní radnice je nutným základem pro zdravé finance a prosperitu Letňan.

Moje motto:  „slušné a korektní chování“  

Martin Krejci kopieLetňany – čtvrť s bohatou historií na severním okraji Prahy. Nově vzniklý park, blízkost přírody, ať již kokořínska nebo okolí řeky Labe, velké obchodní a sportovní centrum a samozřejmě i stanice metra a tím i blízkost centra. To všechno byly pro mě argumenty, proč jsem se do naší čtvrti rozhodl před 3 lety nastěhovat. Protože se zajímám, co se děje v mém okolí, od počátku jsem se zajímal i o dění na radnici. Zaujala mě možnost sledování online přenosu letňanského Zastupitelstva, kde jsem se těšil na to, že se dozvím nové a aktuální informace o tom, co se právě děje nebo co se chystá. Po shlédnutí asi třetího takového jednání jsem s hrůzou zjistil, že tato jednání místo věcné diskuse, slouží doslova jako divadelní prkna pana starosty Ivana Kabického  a bývalého starosty Ondřeje Lněničky. Neustálá osočování, obviňování, chytání za slova, to jsem si odnesl na konci každého on-line přenosu. Skutečných informací zde bylo projednáno naprosté minimum. Právě to mě donutilo a velmi motivovalo angažovat se v letňanské politice. Jsem příznivcem hnutí Starostů a Nezávislých, které v Letňanech doposud nepůsobilo a tedy se nijak nepodílelo na současné situaci. Rád bych, aby se situace na radnici změnila k lepšímu, aby se zde nevyřizovaly osobní spory a nevraživosti a naše letňanská radnice skutečně sloužila lidem.

Martin Krejčí