Bleskovka

Střednědobý výhled rozpočtu MČ Praha 18 na období do roku 2029

Zde

 

Volby 2018

IMG 20171218 WA0001Jmenuji se Zbyněk Walter, Mgr., pracuji na pozici právník u Celní správy ČR. Jsem ženatý a mám tři již dospělé děti. K prvnímu setkání s Letňany došlo v roce 1999, a asi jako většinu z nás, jenž nejsou letňanští rodáci, překvapilo množství zeleně a všudy přítomné „povětří“. Po letech nám tu už zůstalo pouze to „povětří“, zeleň se nám před očima vytrácí a stává se obětí rozsáhlé výstavby za tichého přihlížení náš všech. Ke změně tohoto stavu nutně potřebujeme „Zdravou“ radnici, oproštěnou od osobních invektiv a zároveň cílevědomé letňanské občany, deroucí se u svých zastupitelů za své „Zdravé“ letňanské prostředí. Není toho málo, čeho bych chtěl dosáhnout, ale základní myšlenkou jsou
„Zdravé Letňany ve všech možných směrech“

Sysli graf 2013b 1024x640Konec sysla v Letňanech - přijdeme o Naturu 2000? Od roku 2008 klesla populace ohroženého sysla obecného na letišti v pražských Letňanech ze stovek jedinců téměř k nule. Loni byl pozorován pouze jeden exemplář, uvedla mluvčí Agentury ochrany a přírody České republiky (AOPK) Karolína Šůlová. To co neuvedla, je z jakého důvodu. V článku se pouze uvádí, že důvody pro zánik syslí populace nejsou zřejmé, podle Šůlové může být příčin řada. S ohledem na to, že jde o stepní druh, s...yslům nesvědčí přílišná vlhkost. Nemají také rádi vysokou trávu, ochranáři proto na vybraných lokalitách včetně Letňan zajišťují kosení. Hlodavce mohou také lovit kočky a další predátoři.

To byla oficiální informace Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky (AOPK).

Zdroj: https://www.novinky.cz/…/462750-maskot-prazske-olympiady-zr…

Co nám ale mluvčí přesně neřekla je, že akci, která se koná v přírodní Lokalitě NATURA 2000, vždy někdo povoluje, například žádost o souhlas s uspořádáním Majálesu v roce 2014 obdržela Správa CHKO Český kras dne 11.2. 2014. Žádost přišla od studentské organizace StudentZone, o.s. (se sídlem Viniční 203b, 615 00 Brno. StudentZone o.s., a požádala o realizaci hromadné akce 10. ročníku tradičních studentských oslav „Pražský Majáles,“ který se pak konal v Letňanech, a to dne 30. 4. 2014. Každý, včetně letňanské radnice (!) věděl, že se má akce realizovat na části parcely č. 540/104 v k. ú. Letňany v místech výskytu chráněných letňanských syslů.

Je nutné se zeptat? Není to právě Správa CHKO Český kras, která by měla vědět, že všechny venkovní akce syslům škodí? Třeba Správa CHKO Český kras neví, že NPP Letňanské letiště byla vyhlášena dne 3. května 2005 za účelem ochrany kriticky ohroženého druhu sysla obecného Území sysla obecného a je evropsky významnou lokalitou - Praha Letňany NATURA 2000.

Dále co se ale stane, když se sysel nevzpamatuje a opravdu z Letňan zmizí? Za několik let přijdou Letňany o statut přírodní památky NATURA 2000 a z této lokality se stane pro developery velmi žádaný pozemek.

cyklomagistrálaSeverovýchodní cyklomagistrála. Tentokrát sdílíme informace o velkolepém cyklistickém projektu, kvůli němuž vzniklo memorandum městských částí, na němž je mezi podpisy starostů devíti městských částí podpis i starosty Letňan. Na základě memoranda se začala tato cyklomagistrála projektovat a dostala se i do celopražských koncepčních dokumentů. Jde o svým způsobem revoluční řešení, které vychází z úspěšného západoevropského konceptu cycle highways. Cyklomagistrála je vedena co ...nejméně kolizně na samostatném tělese spolu s železnicemi nebo silnicemi. Jde o řešení, které umožní cyklistům rychle se pohybovat po Praze, aniž by docházelo ke střetu s motorovou dopravu, což jistě ocení i motoristé.

Číst dál: Severovýchodní cyklomagistrála

LUkáš WagenknechtV úterý 31. 7. 2017 ráno od 6.30 hodin na Metru Letňany a tentýž den od 15. 00 hodin u svatebního centra ADINA se  bude presentovat pirátský kandidát na senátora Lukáš Wagenknecht.  Rozdávat Pirátské listy a letáky  mu pomůžou i členové spolku Zdravé Letňany.

Kdo je Lukáš Wagenknecht

Číst dál: Spolek Zdravé Letňany podporuje v senátních volbách Lukáše Wagenknechta

element letnanyVelké poděkování všem, kteří nám pomáhali sbírat podpisy k metropolitnímu plánu! Včera jsme archy předali na magistrátní odbor územního rozvoje a doufáme, že naše připomínky zohlední. Potěšilo nás, že některé naše podněty uplatnila i městská část. To zvyšuje pravděpodobnost, že se nám všem společně podaří uspět. Zdroj: https://www.facebook.com/ZdraveLetnany/