Bleskovka

Střednědobý výhled rozpočtu MČ Praha 18 na období do roku 2029

Zde

 

Volby 2018

 IMG8792Vážení letňanští občané,

jménem volebního sdružení Zdravé Letňany Vám děkuji za vyjádřenou podporu, která se projevila vyšší volební účastí a ukázalo se, že nám všem nejsou Letňany lhostejné. Čeká nás teď období povolebního vyjednávání, s Vašimi udělenými mandáty budeme odpovědně zacházet. Přeji hezkou neděli v nové, doufejme v zdravější éře Letňan.

Mgr. Zbyněk Walter

logo

Olaf Deutsch

DeutschNarodil jsem se před 61 lety v Teplicích. Jsem 30  let ženatý, mám sedmnáctiletého  syna. Pracoval jsem v soukromých i státních společnostech na různých pozicích. V současné době pracuji jako vedoucí Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství a rovněž certifikovaný lektor pro Českou a Slovenskou republiku. Do městské části Praha 18 – Letňany jsem se přestěhoval v roce 2003.  Do regionální politiky jsem se zapojil již v roce 2006 a již druhé volební období jsem zastupitel. Před osmi lety jsem založil spolek Zdravé Letňany se kterým se věnujeme aktuálním otázkám  životního prostředí, investicím atd. Z pozice opozičního zastupitele pracuji jako redaktor a fotograf Letňanských listů, dále jsem členem kulturní komise a člen výboru pro transparentnost radnice a výběrová řízení. Domnívám se, že dokonale informovaný letňanský občan musí mít nejen přehled kam plynou finanční prostředky, ale také  i o tom jak dopadlo výběrové řízení, kdo pracuje na zadaných zakázkách a kolik financí nás stojí správa,  ale i samospráva.  Transparentní radnice je nutným základem pro zdravé finance a prosperitu Letňan.

Moje motto:  „slušné a korektní chování“  

Martin Krejci kopieLetňany – čtvrť s bohatou historií na severním okraji Prahy. Nově vzniklý park, blízkost přírody, ať již kokořínska nebo okolí řeky Labe, velké obchodní a sportovní centrum a samozřejmě i stanice metra a tím i blízkost centra. To všechno byly pro mě argumenty, proč jsem se do naší čtvrti rozhodl před 3 lety nastěhovat. Protože se zajímám, co se děje v mém okolí, od počátku jsem se zajímal i o dění na radnici. Zaujala mě možnost sledování online přenosu letňanského Zastupitelstva, kde jsem se těšil na to, že se dozvím nové a aktuální informace o tom, co se právě děje nebo co se chystá. Po shlédnutí asi třetího takového jednání jsem s hrůzou zjistil, že tato jednání místo věcné diskuse, slouží doslova jako divadelní prkna pana starosty Ivana Kabického  a bývalého starosty Ondřeje Lněničky. Neustálá osočování, obviňování, chytání za slova, to jsem si odnesl na konci každého on-line přenosu. Skutečných informací zde bylo projednáno naprosté minimum. Právě to mě donutilo a velmi motivovalo angažovat se v letňanské politice. Jsem příznivcem hnutí Starostů a Nezávislých, které v Letňanech doposud nepůsobilo a tedy se nijak nepodílelo na současné situaci. Rád bych, aby se situace na radnici změnila k lepšímu, aby se zde nevyřizovaly osobní spory a nevraživosti a naše letňanská radnice skutečně sloužila lidem.

Martin Krejčí

Tajná analýza, kterou zpracoval nejmenovaný volební inženýr Tomáš Raška. Brutální únik informací. Je to kampaň. Přečtěte si, než to smažou! ;)

MILÁ LETŇANSKÁ VOLIČKO, MILÝ LETŇANSKÝ VOLIČI,

již brzy naplníš své občanské právo a svým hlasem rozhodneš o budoucnosti své milované městské části. Protože se na Tebe valí spousta zmanipulovaných, účelových, subjektivních a lživých informací, rozhodli jsme se dát Ti zcela nezmanipulovaný, neúčelový, objektivní a pravdivý návod, jak tento významný akt zvládnout co nejlépe.  Předem je třeba upozornit na to, že začátkem října proběhnou v Letňanech volby dvoje. Ty první budou do Senátu. Z těch si můžeme vzít jedno ponaučení, že i když jsou dva lidé stejné krve, mohou být každý zásadně jiný. My se ale budeme zabývat volbami komunálními.  Ty rozhodnou o složení letňanského zastupitelstva. To je nově pouze devátenáctičlenné, zatímco až dosud mělo členů jednadvacet. Je to naprosto logické, s rostoucím počtem obyvatel Letňan počet zastupitelů klesá s tím, že cílový stav je jeden zastupitel. Ten, který to snižování vymyslel a prosadil. Pak už zmizí veškeré hádky a půtky a vše půjde jak po másle.  Zastupitelstvo rozhoduje o zásadních věcech. Třeba o vedení kabelů pod pozemky, přenechání 50 let starého hasičského auta muzeu nebo vyřazení 20 let starého počítače z vybavení školy. O podružnostech typu územní rozvoj, doprava a podobně pak rozhoduje magistrát. Platí zásada, že za vše dobré v Letňanech může Rada městské části zvolená zastupitelstvem a pan starosta osobně, za všechny problémy je pak odpovědný magistrát, protože s tím my nemůžeme nic dělat.  Zasedání zastupitelstva většinou probíhá tak, že se na začátku debatuje o tom, kde se umí podepsat a kdo ne, pak se diskutuje o tom, kdo si kdy komu řekl o větší provizi, na závěr se udělá souhrn toho, kdo je za co trestně stíhán a odsouzen a po závěrečném slovu občana Běhůnka, který vyzdvihne zásluhy pana starosty, se odchází domů. Nyní odpovědně, milý voliči, rozhodneš o tom, kdo v tomto ctěném sboru zasedne. Zcela nezaujatě Ti pomůžeme se v široké nabídce zorientovat.

hlasovánĂ­ snÄ›movnaKRÁSNÉ LETŇANY  Rozhodně dobrá volba. Kandidát Kabický se nechal už oficiálně zaměstnat jedním z letňanských developerů, takže maximální transparentnost je zaručena. Starosta Kabický by měl ve své funkci jako vysoce kompetentní osoba pokračovat. Našim analytikům se podařilo zjistit, že za posledních 12 let vystoupil na zastupitelstvu celkem 896x, z toho 3x odpověděl věcně na položenou otázku, 12x stvořil souvislou větu (3x dokonce celé souvětí) a v 895 případech jeho příspěvek obsahoval slovo Lněnička. V případě úspěchu si starosta Kabický Letňany prý zamiluje až tak, že se do nich přestěhuje z Hovorčovic, kde už mnoho let bydlí. Pro pana Kabického jsou volby naprosto klíčové, neboť jeho další politická kariéra visí na vlásence.

Číst dál: Tajná analýza, nejmenovaného inženýra - trocha srandy neškodí

Martin Krejci kopieIng. Marti Krejčí:

Již při studiu na vysoké škole mě bavila práce s čísly, zejména finanční analýzy a ekonomické fungování podniků. Nyní již 7 let tvořím rozpočty, kontroluji hospodaření a  zodpovídám za finance mezinárodní kosmetické společnosti.

Co mě vede k volbám:

V Letňanech žiji teprve krátce, necelé 3 roky, kdy jsme se do této městské části s přítelkyní přistěhovali. Rád bych zde prožil minimálně další dekádu svého života, proto mi není dění v naší čtvrti lhostejné. S aktivní politikou nemám prakticky žádné zkušenosti. Zajímám se však o veřejný život, ke kterému patří i dění na naší letňanské radnici. Velmi vnímám, že již dlouhou dobu jsou v jejím vedení stále stejní lidé. Tento stav nikde, ani ve veřejné, ani v soukromé sféře nedělá dobrotu. Stále stejný způsob myšlení brání modernímu rozvoji. Rád bych přinesl změnu, kdy i určitá politická nezkušenost může být moji výhodou.

Co bych chtěl pro MČ udělat:

Ze své praxe vím, že peníze musejí být vynakládány efektivně. Zasadím se proto o důslednou kontrolu veřejných výdajů a jejich efektivnímu využívání, tak aby i finance naší MČ byly Zdravé.

Zájmy:

Mám rád pěší turistiku, hrady, zámky, hraji tenis a občas, když je čas, vyrazím na vyjížďku na kole.