Bleskovka

V komunálních volbách v Letňanech 2022 se volilo  do dvou zastupitelských orgánů:
1. do zastupitelstva městské části bylo zvoleno  23 zastupitelů
2. do zastupitelstva hlavního města Prahy, zvoleno  65 zastupitelů

List Letňan

Fázování-Lentilek-120701-1024x723Už i Už do komunální politiky pronikl tenhle zlozvyk: když se něco hodně nepovede a zvedne se proti tomu ze všech stran lavina odporu, začnou viníci s písničkou o nevděčné úloze výkonné funkce, o nutnosti nevyhnutelného a že nebyla jiná možnost. Teď na tuhle falešnou notu najel v Letňanech Lentilkový „čaroděj“. Zdaleka nejde jen o zlikvidované stromy a trávníky, které mají nahradit cisterny s betonem.
Číst dál: Jak pokácel (nejen) javory, přihrál kšeftíky a zadlužil městskou část
koloSeznámil jsem se „Vyhledávací studii cyklotrasy č. A44 v úseku podél letiště Praha Letňyny, PRAHA 18“, kterou zadal Odbor dopravy a životního prostředí a byla zpracována panem Ing. Květoslavem Syrovým v srpnu 2012. Trasa cyklostezky je plánována mezi letištěm a areálem PVA, resp. Letova, od konečné stanice metra Letňany k ulici Toužimské, až k plánované nové spojce ulic Toužimská – Tupolevova (v míste nynějšího lesoparku)
 
Základní parametry této první etapy stavby jsou: 
délka 1,34 km (křižovatka Tupolevova/Beladona – Toužimská), šířka 3,5m, s úrovňovým křížením s ulicí Toužimskou. Orientační náklady, bez výkupu pozemků a jiných majetkoprávních vyrovnání jsou odhadovány na 10,3 mil. Kč. Přestože je cena projekčních a stavebních nákladů této cyklostezky podle mého názoru hodně navýšená (můj odhad je do 7,5 mil. Kč, bez DPH) Když k tomu připočtu nutné náklady na výkupy, tak se mi vybaví otázka, je to opravdu ta největší priorita pro obyvatele Letňan, do které by měli naši konšelé investovat. Já myslím, že nikoliv.
 
Poznámka autora článku: Ve druhé etapě je uvažována studií trasa podél nové sběrné komunikace na druhé straně letiště od Kbel, přes Toužimskou, s napojením na Tupolevovu – v souladu s platným územním plánem hl.m. Prahy.
 
Ing. Lubor Pavlíček, autorizovaný inženýr v oboru dopravní stavby.
 
 

Centrum Letňan 1Vždy, když vystoupím na stanici autobusů Tupolevova, tak se neubráním řešení záhady k čemu tam je ta vyvýšená dřevěná konstrukce. Napadly mě zatím následující důvody.

1. Budou zde probíhat originální módní přehlídky, soutěže krásy, veřejná vystoupení hudebních skupin, divadelní představení a jiné kulturní akce pod širým nebem.
2. Radnice očekává záplavy a jedná se o  budoucí zastávku Tupolevova - pravidelné lodní dopravy Prosek - Letňany – Čakovice. Vznikne zde oddíl vodních sportů a následně dojde k přejmenování městské části Letňany na Vodňany.
3. Je to prostě jenom architektonický prvek, taková velká lavička pro pořádání různých oslav, schůzek a párty, pod košatými stromy, mezi paneláky, před svatebním domem, s výhledem na rušnou ulici Tupolevova a TESCO.
4. Dřevěná konstrukce byla vybudována za účelem testování odolnosti dřeva, ošetřeného povrchovým nátěrem Luxol.  Pokud bude prokázána vysoká trvanlivost, bude tato technologie využita i na pokrytí jiných náměstí v Praze, Brně a Kocourkově.
5. Dřevěnou plochu bude Radnice pronajímat stánkařům a jak prodávajícím, tak kupujícím nebude zima na nohy.

Určitě napadne něco jiného i Vás. Poskytovatel dotace na tuto stavbu, nazvanou „Centrum Letňan“ vyhodnotil, že bez této stavby se Letňany prostě neobejdou a měl pravdu. Lidový název „Kabického náměstíčko“ se brzy ujal.

Lubor Pavlíček, Zdravé Letňany o.s.

POdchody avie 1 Ano, napadají mě slova písně Tomáše Kluse, při procházce ulicí Veselskou, když jdu kolem pozůstatků staveb dvou bývalých mimoúrovňových podchodů pod touto,  frekventovanou komunikací. Stavby, jako takové, jsou zřejmě stále ve vlastnictví hl.m. Prahy a ve správě Technické zprávy komunikací (TSK), ale také jsou na území městské části Praha 18 – Letňany.  Na radnici se nám dali dohromady dva dřívější nesmiřitelní političtí rivalové ODS a ČSSD, nyní již koaliční partneři, pánové Kabický a Miffek st.

Číst dál: Za co pane Bože za co trestáš tento prostý lid….

Novy prosekJedna z obrovských výzev, kterým bude nyní občanská společnost v Praze čelit, je příprava nového, tzv. Metropolitního plánu Prahy, kterým bude zřejmě určen směr a způsob rozvoje, a v důsledku tvář Prahy na další desítky let dopředu.

Číst dál: Metropolitní plán Prahy - zrušíme si zelené plochy

Strana 15 z 118