Bleskovka

Letňanská Kazimírka zveřejnila termíny letních táborů pro sezónu 2022 Již nyní můžete vyplnit předběžný zájem a termíny si zapsat do kalendáře Termíny naleznete na webových stránkách https://www.kazimirka.cz/

 

List Letňan

volbyDne 13. března 2014 se koná v 18.00 hodin na letňanské radnici (Bechyňská 639) pravidelné jednání letňanských zastupitelů. Na jednání se bude projednávat poskytnutí 50-ti miliónového úvěru, (určeno pro letňanské lentilky, zateplení ZŠ a sportovní haly v Třinecké ulici)  a také udělení grantů na rok 2014 v oblasti sportu a volného času, kultury a sociálních  služeb.

Olaf Deutsch

předseda Zdravé Letňany o. s.

co to jsou lentilky: ZDE

Pozvánka na jednání: ZDE

 

Radnice

 

Základní škola Fryčovická zrekonstruuje své atrium
ZS FRYCOVICKA atriumSoučasný stav zeleně a zpevněných ploch atria Základní školy Fryčovická si vyžádal sanace a odborné úpravy.
Rada na svém 22. zasedání roku 2013 schválila výsledek výběrového řízení na dodavatele stavby Sanace zelených a zpevněných ploch atria ZŠ Fryčovická. Realizátorem stavby bude Flowereffect s nabídkovou cenou bezmála 300 tisíc korun.
Číst dál: Z jednání Rady a Zastupitelstva MČ Praha 18 (1/2014)

 

logo  letnanyNovou tradici s pracovním názvem „Ivan, Olda a Iveta přejí veselé Vánoce z letňanské radnice“ chce zavést vedení městské části Praha 18 u příležitosti otevření nového náměstníčka při Tupolevově ulici. V rámci vánočních trhů tu budou ve středu a ve čtvrtek, 18. a 19. 12., rozdávat starosta „osmnáctky“ Ivan Kabický a jeho zástupci Oldřich Miffek a Iveta Lojková rybí polévku s opraženou houstičkou. Akce bude probíhat po oba uvedené dny, tedy ve středu a ve čtvrtek, od 16 do 17,30 hodin. Ve výrazně označeném stánku městské části Praha 18 budou zastupitelé zdarma zájemcům servírovat horkou polévku a k tomu přidávat kartičky s vánočním přáním. Celkem bude pro tyto účely přichystáno 500 porcí tohoto tradničního českého pokrmu. O dobrou náladu a  příjemnou atmosféru se vedle „tří králů z radnice“ postará i hudební doprovod. Letňanští radní chtějí tímto originálním způsobem popřát občanům své městské části krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku.
 

 

Toužimská SCHVALENE ZAMERY PRINESOUPřevzal jsem po svém předchůdci panu Zástěrovi oblast dopravy. Protože jsem neměl k dispozici žádné kontakty, a v kanceláři navíc nezůstaly žádné podklady, musel jsem se nejdříve seznámit se skutečným stavem. Zjistil jsem, že je zpracována řada dosud nerealizovaných a v mnoha případech nerealizovatelných projektů a další jsou rozpracovány. Nepatřím mezi ty, kteří se chtějí zalíbit, ale jde mi o to, aby peníze na projekty a jejich uskutečnění byly vynaloženy účelně. Proto jsem provedl revizi záměrů a dále doporučuji ty, které jsou obecně prospěšné. O dvou připravených k realizaci chci čtenáře Listů informovat.
Číst dál: Schválené záměry přinesou více parkovacích míst

 

Podchod  avie 3V článku „Panebože za co…“ uvádí pan Pavlíček, že se nic neděje okolo podchodů na Veselské, které jsou nevyužívané a hyzdí Letňany. Musím s ním souhlasit. Když jsem převzal po panu Zástěrovi agendu zástupce starosty pro dopravu, měl jsem prázdný stůl. Spolu s pracovníky oddělení dopravy na letňanské radnici jsem se začal prokousávat problémy dopravy. Ale k samotným podchodům. Patří hl. m. Praze a je těžké prosadit jejich demolici. Právě dnes 5. prosince 2013 jsem se zúčastnil předání tzv. předání staveniště. Znamená to prakticky zahájení likvidace podchodu u Avie. Ještě do konce roku by se měla zbourat stavba nad podchodem u Avie a na jaře stavba u Letovské. Zároveň máme zpracován projekt propojovacího chodníku mezi Letovskou a Veselskou a nyní probíhá inženýrská činnost k získání územního rozhodnutí a stavebního povolení.
Číst dál: Reakce zástupce starosty MČ Letňany na článek "Panebože za co.......

Strana 108 z 115