Bleskovka

V komunálních volbách v Letňanech 2022 se volilo  do dvou zastupitelských orgánů:
1. do zastupitelstva městské části bylo zvoleno  23 zastupitelů
2. do zastupitelstva hlavního města Prahy, zvoleno  65 zastupitelů

Informace z radnice MČ Praha 18

metro letnanyDenní provoz pražské integrované dopravy (PID) bude od pondělí 2. listopadu 2020 ukončen už ve 22 hodin. Důvodem je zákaz vycházení po 21. hodině, který nařídila vláda v souvislosti s bojem proti šíření nemoci covid-19. Médiím včetně Letňanských listů to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, jež plánuje pražskou MHD. V MHD už platí povinnost nosit roušky ve vozech i na zastávkách, uzavřeny jsou první dveře vozů nebo zrušen prodej jízdenek u řidičů.  Denní provoz metra, tramvají a autobusů bude ukončen postupně mezi zhruba 22.00 a 22.30 hod. Současně s tím začnou vyjíždět noční linky tramvají i autobusů. Prodlouží se po 21.00 hod. také intervaly na páteřních železničních tratích.  Úpravy jsou podle mluvčího navrženy tak, aby neomezovaly pracovníky zdravotnických zařízení a dalších profesí pracující v tzv. režimu 24/7 a střídání večerních a nočních směn. Střídající pracovníci budou moci využívat poslední denní spoje při cestě do a z práce.

Intervaly metra se ve špičkách prodlouží o 10 až 45 vteřin. U tramvají dojde k mírnému prodloužení intervalů v ranní špičce o jednu až dvě, to znamená, že v ranní špičce pojedou v intervalech deset minut. Výjimkou budou páteřní tramvajové linky 9, 17 a 22, které budou vypravovány v pětiminutových intervalech. U městských autobusů zůstanou současné intervaly, neboť u autobusů je pokles počtu cestujících nejnižší. Zároveň bude adekvátně po dohodě se Středočeským krajem zkrácen denní provoz i na příměstských autobusových linkách, které navazují na metro. S výjimkou linek 951 a 953 bude po dohodě s městy a obcemi zrušen provoz nočních příměstských linek.

Na železnici bude po 21. hodině prodloužen interval ze 30 na 60 minut. Popůlnoční rozjezd vlaků z Prahy bude zachován.

 Zdroj: letnany.cz

 

 

Předsedkyně Výboru pro kulturu, volný čas, zdravotnictví a sociální záležitosti ZMČ Praha 18

svolává

 řádné zasedání

Výboru pro kulturu, volný čas, zdravotnictví a sociální záležitosti ZMČ Praha 18

na 7. října 2020 od 18.00 hodin

Číst dál: Pozvánka na jednání Výboru pro kulturu, volný čas, zdravotnictví a sociální záležitosti ZMČ Praha...

ilustracebisPředseda Kontrolního výboru ZMČ Praha 18  svolává

zasedání Kontrolního výboru ZMČ

na 14. října 2020 od 18.00 hodin

Jednání se bude konat v obřadní síni Úřadu městské části Praha 18, Bechyňská 639, Praha 18.

Program jednání:

Číst dál: Pozvánka na zasedání Kontrolního výboru ZMČ 14. října 2020

pozvánka

TZ ODA, Praha 27. srpna 2020

Politikaření v Letňanech vyšlo najevo, ANO tam zakleklo na místostarostu Pavla Sehnala (ODA)

gownmoney03Praha - Letňany. Včera ve večerních hodinách byl na návrh starosty městské části Zdeňka Kučery (ANO) zastupitelstvem městské části Praha 18 – Letňany odvolán ing. Pavel Sehnal (ODA) z funkce prvního místostarosty. Stalo se tak v době jeho nepřítomnosti z důvodu předem ohlášené dovolené. Koaliční partneři: ODS a Strana svobodných občanů, TOP 09 a ANO 2011, se tak dopustili naprosto flagrantního porušení platné koaliční smlouvy. Ihned po zahájení jednání zastupitelstva došlo k náhlé změně programu a jako bod 1 bylo navrženo odvolání místostarosty, ke kterému nakonec došlo. Předkladatel návrhu starosta Zdeněk Kučera (ANO 2011) je zdůvodnil takto: „Co se týká klubu ANO, tak my jsme dlouhodobě nespokojeni s fungováním pana Sehnala, který dával v rámci koalice protinávrhy, mé osobě posílal vytýkací dopisy a těchto věcí bylo více, takže jsme se v rámci klubu rozhodli k tomuto kroku.“

Číst dál: Politikaření v Letňanech vyšlo najevo, ANO tam zakleklo na místostarostu Pavla Sehnala (ODA)