Bleskovka

Z technických důvodů bude příští týden v úterý 21. září 2021 po celý den UZAVŘENA VÝDEJNA REZIDENTNÍHO PARKOVÁNÍ v ulici Křivoklátská 285. Zdroj: Letňany

Zdravé Letňany

MHMP sál98329548 1445493065643912 6779061115969077248 nVe čtvrtek 21. 5. 2020 se konalo zasedání Zastupitelstva "velké Prahy". Jako pevný bod byla v 17.00 hodin zařazena  petice občanů Nový prosek . Jako první vystoupili zástupci petičního výboru Milan Balahura, Olaf Deutsch a Josef Platil, dále záměr výboru  podpořili i místní sportovci, kteří bojovali za svůj stadion a proti likvidaci proseckých sportovišť. Dle předchozích informací se musela veřejnost zdržovat na chodbě nebo venku a na balkón Magistrátu bylo vpuštěno omezené množství lidí i tak jsme se ke svému slovu dostali. Musíme konstatovat, že několika měsíční aktivita se vyplatila a i když zástupci SK Prosek a zástupci letňanské radnice dělali co mohli mnohdy i pod úroveň slušného chování, tak zvolení zastupitelé HMP návrh změny územního plánu v části proseckého sportoviště neschválili. Sportoviště zůstanou.

Další související  informace naleznete ZDE

jednání MHMP

Dále Chceme Tímto za všechnu pomoc poděkovat Petrovi Zemanovi - předsedovi Výboru pro územní plán; Tomášovi Murňákovi - místopředsedovi Výboru pro územní plán; Ladislavovi Kosovi - předsedovi sportovní komise, Anetě Heidlové - zastupitelce za Piráty, Vítovi Šimralovi - radnímu pro školství a sport, Tomáši Portlíkovi - místostarostovi Prahy 9, senátorovi Davidovi Smoljakovi a samozřejmě senátorovi Lukáši Wagenknechtovi. Dále Ondřeji Miffkovi a zastupitelům za Zdravé Letňany. Určitě všechny vyjmenovat nejde, protože to byla opravdu kolektivní práce!

Milan Balahura, Olaf Deutsch, Josef Platil, zástupci petičního výboru Nový Prosek

 

 

portlik2Dnes 13. května se konalo zasedání Výboru pro územní rozvoj a na programu bylo naše sportoviště. Pozemky vedené v územním plánu jako sportoviště /SP/ se mají změnit na stavební parcely pro např. šestipatrové bytovky /SV-G/.… nekoncepční změna je doporučena k neschválení Během projednávání vystoupil náš místostarosta Portlík (ODS) a navrhl přerušení bodu. Proč Portlík hodil vidle do záchrany našeho sportoviště? V noci 12. května mu prý přišel e-mail od vedení SK Prosek, že netušili, že jejich stavební parcela se projednává právě dnes. A tak by bylo fér zastavit projednávání tohoto bodu. Přestože odborné zázemí Výboru jasně řeklo, že navrhovaná změna územního plánu je nekoncepční a nemá cenu stavět na části sportoviště bytovky.  ..realizací dojde k fragmentaci celistvé plochy SP

Kdo je tedy Portlík a za čí stranu hraje?

Těsně před volbami v roce 2018 Tomáš Portlík, předseda pražské ODS instaluje pomocí svého vlivu Ondřeje Lněničku zpět do ODS, i za cenu toho, že téměř všichni bývalý členové, kteří letňanskou organizaci zakládali, musí odejít. uvedl Milan Čmelík, bývalý předseda ODS v Letňanech. Celou kauzu zrušení bývalého klubu ODS Letňany najdete zde: https://www.facebook.com/odspraha18/posts/10157912722141562?__tn__=K-R

Fakta:

Číst dál: Kdo je Portlík a za čí stranu hraje?

Vážení sousedé,

po čase se na Vás obracíme  s prosbou o osobní účast na zasedání zastupitelstva MHMP, kde se bude projednávat naše petice. Rádi bychom  Vám v poločase referovali o tom, co se povedlo a co ne.

 Co se nám zatím povedlo?

 1. Jasný názor veřejnosti 

Je skvělou zprávou, že se pod peticí sešlo již přes 2700 podpisů. První várku podpisů jsme podali na magistrát již v únoru, druhou v dubnu. Jde tak o nejúspěšnější petici na Praze 9 a Praze 18. Děkujeme všem petentům.

 2. Praha 9 se jasně vyjádřila pro zachování sportoviště.

 3. Po nátlaku spolků na Střížkově, Proseku a v Letňanech se na zasedání zastupitelstva MČ Prahy 18 konané dne 27.1. projednání nevýhodné smlouvy MČ Praha 18 se spolkem SK Prosek odložilo na neurčito. 

Číst dál: Informace od Petičního výboru Nový Prosek

sk Prosek vizualizace

Článek vložil: Olaf Deutsch, Člen  Petičního výboru Olaf Deutsch

Petici proti změně územního plánu týkající se areálu patřícího pražskému sportovnímu klubu SK Prosek podepsalo téměř tři tisíce lidí. Zástupce majitele však argumentuje tím, že na údržbu stadionu, na kterém začínal kariéru třeba fotbalový reprezentant a dnes sportovní ředitel pražské Sparty Tomáš Rosický, nemá peníze. Řešení vidí v prodeji developerovi a ve výstavbě nové multifunkční haly. Navrhovaná změna funkce území by podle autorů petice znamenala konec dostupného sportoviště, na kterém nyní hrají oddíly dětí a mládeže pod hlavičkou Fotbalové akademie. Petici nedávno doručili na magistrát.

Číst dál: Píše E15 Místo hřiště, na kterém začínal Rosický, byty. Místní proti tomu sepsali petici

SK ProsekVe čtvrtek  se konala schůze radního pro školství a sport z "velké Prahy" Víta Šimrala a zástupců SK Prosek, Prahy 9, Prahy 18 a senátora Wagenknechta. Původně bylo domluveno, že na této schůzi budou přítomni i zástupci petičního vyboru (když už to podepsalo 2700 lidí, tak by to bylo vhodný. To, že nás na schůzku pozval senátor Wagenknecht, ne pan Šimral není podstatné, ale na místě jsme zažili překvapení - uvnitř je 10 lidí, takže my dovnitř nesmíme Nakonec jsme zjistili, že za... zavřenými dveřmi jsou 2 fotografové a jak místostarosta Lněnička, tak i radní Nekolný

Takovou drzost vůči občanům jsme  ještě nezažili a bylo smutné, že jsme hodinu čekali venku a pak se za námi nikdo z našich politických představitelů nezastavil aby si vyslechl i naše argumenty (zase kromě senátora Wagenknechta, který se nám i omluvil, i když neměl za co, když to neorganizoval). Proto vás všechny prosíme, přijďte 21.5.2020 na jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy, kde se budou zabývat naší peticí. Přesný čas se bohužel dozvíme týden předem. Připravujeme pozvánky na nástěnky, do schránek, takže kdo je ochoten pomoct to vzít k sobě do vchodu, roznést po okolí, ať zavolá  na 774620083 a domluvíme se.

Info o petice na :  https://novyprosek.wordpress.com/

Petiční výbor Nový Prosek

Strana 9 z 37