Bleskovka

Využijte možnost odepsat své dluhy v rámci milostivého léta !! Zaplatí-li povinný mezi 28.10.2021 a 28.01.2022 dlužnou částku, která tím, že jí neuhradil byla použita k exekučnímu vymáhání a je vedena soudním exekutorem, uhradí-li poplatek exekutorovi ve výši 908 Kč , kdy ve věci je oprávněným (věřitelem) veřejnoprávní subjekt

Zdroj a další informace k amnestii ZDE: cakovice

 

Pro pracovníky s mládeží

V následujícím přehledu najdete organizaci školního roku 2013/2014 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích.

msmtObdobí školního vyučování ve školním roce 2013/2014 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 2. září 2013. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2014. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 27. června 2014.

Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2013.
Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 21. prosince 2013 a skončí v neděli 5. ledna 2014. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2014.
Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2014.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:

 

 Termín

 

Okresy, obvody hl. města Prahy

 

3. 2. -  9. 2. 2014


Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník

 

10. 2. - 16. 2. 2014


Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město

 

17. 2. - 23. 2. 2014


Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Prostějov, Karviná

24. 2. -   2. 3. 2014


Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek


         
3. 3. -  9. 3. 2014


Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín


       
10. 3. - 16. 3. 2014


Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál


Poznámky k tabulce :
Praha 1 až 5 jsou městské části :  Praha 1,  Praha 2,  Praha 3,  Praha 4,  Praha 5,  Praha 11,  Praha 12, Praha 13, Praha 16, Praha-Kunratice, Praha-Libuš, Praha-Lipence, Praha-Lochkov, Praha-Řeporyje, Praha-Slivenec, Praha-Šeberov, Praha-Újezd, Praha-Velká Chuchle, Praha-Zbraslav, Praha-Zličín.
Praha 6 až 10 jsou městské části : Praha 6,  Praha 7,  Praha 8,  Praha 9, Praha 10, Praha 14, Praha 15, Praha 17, Praha 18, Praha  19, Praha  20, Praha  21, Praha  22, Praha-Kolovraty, Praha-Běchovice, Praha-Benice, Praha-Březiněves, Praha-Čakovice, Praha-Ďáblice, Praha-Dolní  Chabry, Praha-Dolní  Měcholupy, Praha-Dolní Počernice, Praha-Dubeč, Praha-Klánovice, Praha-Koloděje, Praha-Královice, Praha-Křeslice, Praha-Lysolaje, Praha-Nebušice, Praha-Nedvězí, Praha-Petrovice, Praha-Přední Kopanina, Praha-Satalice, Praha-Suchdol, Praha-Štěrboholy, Praha-Troja, Praha-Vinoř.Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 17. dubna a pátek 18. dubna 2014.
Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 28. června 2014 do neděle 31. srpna 2014.
Období školního vyučování ve školním roce 2014/2015 začne v pondělí 1. září 2014.

 Zdroj: www.msmt.cz
msmtČeská školní inspekce v rámci IPn projektu Kompetence III vydává český překlad shrnutí zprávy OECD o hodnocení vzdělávání. Překlad byl zpracován v rámci klíčové aktivity „Posouzení systému evaluace a monitoringu“ a srovnává zkušenosti 28 zemí OECD, analyzuje přednosti i slabé stránky různých systémů  hodnocení a nabízí rady, jak využít hodnocení ke zlepšování kvality, rovnosti a efektivity vzdělávání. Projekt Kompetence III je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.  Celkové shrnutí a přehled jsou zpracovány na základě dokumentu OECD publikovaného v roce 2013 s názvem Synergií k lepšímu vzdělávání: mezinárodní pohled na hodnocení ve vzdělávání; Zpráva OECD o hodnocení ve vzdělávání, OECD Publishing, Paříž.
Český překlad shrnutí naleznete ZDE.
 
Více informací je k dispozici na webové stránce: www.oecd.org/edu/evaluationpolicy.
 
 Zdroj: NICM
centres logo-200x122Národní ústav vzdělávání (NÚV) odstartoval pilotní aktivitu v rámci projektu CENTRES dne 13. 5. 2013. Projekt má za cíl založení evropského multi-sektorového fóra zaměřeného na podporu vzdělávání v oblasti kreativních průmyslů a v oblasti rozvíjení podnikatelských dovedností, pro šíření inovace a dobré praxe v této oblasti a také vytvoření modelů a metodologie pro školy a jiné organizace pro rozvíjení kreativity a podnikatelských dovedností u žáků a studentů.  
 
V následujících měsících ho bude studovat a připomínkovat 10 učitelů a kariérových poradců ze Středočeského kraje. Učitelé pak budou dále aplikovat poznatky a podněty z prostudovaných materiálů ve výuce na podzim roku 2013. Výsledky pilotní aktivity budou následně prezentovány na stránce projektu http://www.centres-eu.org/, kde naleznete příklady dobrých praxí všech devíti partnerů projektu CENTRES, a také jiných organizací a projektů, které se otázce kreativního podnikání věnují.
 
CENTRES - Creative Entrepreneurship in Schools
Zdroj: NICM
 
 
Světový fond pro ochranu přírody a Nadace ERSTE připravuje vzdělávací projekt pro žáky základních škol v 11 zemích Evropy.
 
prac s mladezi 01 4-200x138Přihlásit se je možné do 9. července 2013, účast škol na evropské ekologické iniciativě je bezplatná. Třídy, které se přihlásí, dostanou finanční podporu na uskutečnění svých projektů. 
Učitelé a odborníci WWF se specializací na ekologická témata seznámí účastníky formou workshopů a outdoorových aktivit s projekty:
 
„Ekologická stopa – globální dopady spotřeby“
„Dunaj – tepna Evropy“
„Aktivní občanství – mobilizace a motivace“. 
 Na tvorbu a realizaci svých ekologických projektů, jejichž téma a provedení je zcela libovolné, budou mít studenti čas do konce školního roku. Kreativitě se meze nekladou, může se například jednat o pouliční představení, výstavu, časopis nebo akční plán pro celou školu. 
 
 Zdroj a další info: NICM
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „MŠMT“) v souladus § 171 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje pro rok 2013 rozvojový program ve vzdělávání: Podpora dalšího vzdělávání učitelů odborných předmětů v prostředí reálné praxe.

msmtCíl rozvojového programu (RP): Spoluprací škol se zaměstnavateli zvyšovat odborné kompetence učitelů odborných předmětů (včetně praktického vyučování) technických oborů vzdělání následujících skupin:
18 Informatické obory
23 Strojírenství a strojírenská výroba
26 Elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika
28 Technická chemie a chemie silikátů
36 Stavebnictví, geodézie a kartografie
39 Speciální a interdisciplinární obory