Bleskovka

Občané mají možnost bezplatného odložení nebezpečného odpadu, jako jsou rozpouštědla, kyseliny, hydroxidy, fotochemikálie, pesticidy, barvy, tiskařské barvy, lepidla, pryskyřic, baterie a akumulátory, oleje, detergenty a odmašťovací přípravky, zářivky, léky či odpad obsahující rtuť.

Info: ZDE

 

O čem se píše

hudbatabletHudební festival Imagination se v České republice koná už od roku 2012. Po Kongresovém centru a holešovickém výstavišti se přesunul do Letňan. A letos se mají jeho návštěvníci skutečně na co těšit! Na dvou velkých pódiích v areálu PVA EXPO PRAHA Letňany vystoupí 28. listopadu od 20 hodin více jak 25 hudebních skupin a projektů ze všech koutů světa.  Na prvním pódiu vystoupí například část legendární australské skupiny Pendulum (v ČR vůbec) poprvé, těšit se můžete také na čtyři exkluzivní drum & bassové live versus sety - Ed Rush vystoupí s Audiem, Black Sun Empire zahrají ve světové premiéře se State Of Mind, Mefjus zahraje se svým kolegou Emperorem a Gancher & Ruin rozpoutají peklo ve finálním setu ve světové premiéře s ďábelskými Hallucinatory. Těšit se můžete také na anglické Delta Heavy,

Číst dál: Imagination poprvé na výstavišti v Letňanech!

bartoš IvanPiráti si své zastupitele zvolené v komunálních volbách hýčkají. Protože strana nabyla dojmu, že od měst získávají politici peněz málo, chce jim přilepšit a začít vyplácet měsíční odměny z vlastní kasy. V Praze by se mohlo jednat až o 12 tisíc korun. Návrh v sobotu projedná republikový výbor strany v Olomouci.  Bývalý šéf Pirátů Ivan Bartoš příspěvky pro zastupitele podporuje Bývalý šéf Pirátů Ivan Bartoš příspěvky pro zastupitele podporuje „Na jednání krajského sdružení v Praze byla shoda na tom, že je to potřeba. Teď se řeší forma způsobu odměňování. Bude to zřejmě forma nějaké mandátní odměny. Nemůžeme platit za výkon nějaké funkce,“ řekl Právu bývalý šéf pirátů Ivan Bartoš. Odměny zastupitelům piráti schválili už na zasedání krajského sdružení v Praze minulý týden. Republikový výbor by měl podle Bartoše návrh schválit, odměny byly prý součástí i již schválené povolební strategie. „Vyplácení odměn pokryjeme výnosem z voleb – v Praze dostaneme 240 tisíc na člověka na rok,“ řekl Právu Bartoš.

Číst dál: Piráti: Politici dostávají od měst málo, zastupitele budeme platit z vlastního - vyjádření...

20140611213816 SANEP volebni-preference cerven-2014 grafNejnovější průzkum nálad voličů společnosti SANEP přinesl do Poslanecké sněmovny novou stranu. Přelomového úspěchu dosáhla Česká pirátská strana, která by si připsala 12 poslanců, stejně jako někdejší suverén politické scény ODS. Vítězem voleb by se stalo hnutí ANO. Průzkum hnutí Andreje Babiše přisoudil preference 23,1 procenta, což představuje oproti minulým průzkumům pokles. ČSSD se drží na 20,5 procentech a díky tomu se v minulých měsících suverénnímu hnutí přibližuje. Na třetím místě pak skončila KSČM, které průzkum preferencí přisoudil 14,5 procenta. TOP 09 následuje s 11,4 procenty, s odstupem za ní jsou pak vládní lidovci s 6,4 procenty. Jednu desetinu nad hranicí pěti procent pak balancuje ODS, kterou „nad čarou“ překvapivě doplnila Česká pirátská strana.

Číst dál: Průzkum voličských preferencí: Veliké a průlomové překvapení, které potěší mladé lidi.

alcaponeprstRadní Prahy 18 se přidali k trestnímu oznámení na jednatele firmy Letňanská sportovně kulturní Václava Loučku. Společnost vlastní městská část. Trestní oznámení kvůli podezření ze zpronevěry více než půlmilionu korun podala na jednatele dozorčí rada firmy v pondělí. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Hana Saitzová.  Loučka podle radních zpronevěřil 660 000 korun, peníze zmizely z hospodaření firmy v průběhu dvou dnů. „Přestože v současné době není znám přesný rozsah škody, která společnosti nastala, můžeme konstatovat standardní fungování jejích kontrolních mechanismů. Čin pana jednatele, který v naší společnosti působil necelé dva roky, je nejen pro mne z lidského hlediska zklamáním. Je pochopitelné, že celou záležitost budeme dále řešit prostřednictvím orgánů činných v trestním řízení," uvedl starosta Ivan Kabický. Podle radnice odjel jednatel firmy 11. dubna na dovolenou a od té doby s ním vedení firmy ani radnice není v kontaktu. Nyní radnice předala dokumenty policii.

Zdroj:  http://www.prazskypatriot.cz/praha-18-podezriva-jednatele-sve-firmy-ze-zpronevery-660-000-korun/

 

Související článek:

Velikonoce po letňansku

Tomik

 

již delší dobu vnímám stále hlouběji upadající úroveň předškolního vzdělávání. S každou personální změnou ve vedení na ministerstvu školství očekávám racionální systémovou inovaci, ale doposud jsem žádnou nezaznamenala. Pokaždé, bezprostředně po nástupu do své funkce, hovoří ministr školství o snaze zlepšit podmínky na středních a vysokých školách. Nikdy jsem však neslyšela, že by se hodlal zabývat základním kamenem pro vzdělávání, kterým jsou zajisté mateřské školy. 
Číst dál: Je úroveň vzdělávání předškoláčků v pořádku?

Strana 9 z 38