Bleskovka

Občané mají možnost bezplatného odložení nebezpečného odpadu, jako jsou rozpouštědla, kyseliny, hydroxidy, fotochemikálie, pesticidy, barvy, tiskařské barvy, lepidla, pryskyřic, baterie a akumulátory, oleje, detergenty a odmašťovací přípravky, zářivky, léky či odpad obsahující rtuť.

Info: ZDE

 

O čem se píše

jobs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 O předváděcích akcích toho bylo napsáno mnoho. Jak ale vypadají z pohledu prodejců? Kde se v těchto lidech bere chuť podvádět slabší a uvědomují si vůbec, co činí? Odpovědi přináší článek psycholožky, která se problematikou předváděcích akcí dlouhodobě zabývá.

Číst dál: Kdo jsou šmejdi?

bombardování Prahy 45

 Nálet na Prahu podniklo americké letectvo celkem třikrát a to 15. listopadu 1944, 14. února 1945 a 25. března 1945. Nálet 25. března se ale od dvou předchozích výrazně lišil. Byl to jediný cílený nálet na Prahu během druhé světové války. Předchozí dva nálety, 15. listopadu 1944 a 14. února 1945, plánované nebyly. Na Květnou neděli, 25. března 1945, zaútočily americké bombardéry na libeňské a vysočanské továrny ČKD a na kbelské, letňanské a čakovické letiště.

"Letecká válka nad Prahou dosáhla svého vrcholu v březnu až květnu 1945. Na počátku března zaútočili poprvé američtí hloubkaři v okolí hlavního města ve zvýšené míře. Byla to pouze předzvěst nejtěžšího náletu na libeňské a vysočanské továrny a na kbelské, letňanské a čakovické letiště 25. března 1945. Na těchto letištích a několika dalších v okolí Prahy zažila Luftwaffe svou nejtěžší porážku 16. dubna 1945, když američtí stíhači zničili při hloubkových útocích nejméně 150 německých letadel. Sami také přišli o deset letounů. Od druhé poloviny dubna až do 4. května 1945 útočili hloubkaři v okolí hlavního města prakticky denně. Pozadu nezůstalo ani německé letectvo, jehož proudové letouny napadaly spojenecké bombardéry i jednotky Rudé armády v Lužici a Sasku. Německé švalbiny i bitevní letouny bombardovaly Prahu i během květnového povstání," popisuje konec války kniha Bomby na Květnou neděli.

Vzpomínka Evy Hrbkové

Číst dál: Vzpomínky na nálet Praha 9 - 1945

odsvybuchNa Místním sdružení byl předsedou zvolen dlouholetý člen letňanské ODS i místní samosprávy Milan Čmelík.  V Letňanech jsem se narodil, vyrostl, zažil strasti, ale hlavně slasti. Letňany jsem si zvolil jako místo svého života. Jsem si jist, že jsem tak udělal správně. Právě proto jsem se rozhodl, že bych se chtěl podílet na jejich budoucnosti, která je pro nás všechny tak moc důležitá. Není tajemstvím, že mne do svého týmu přijal právě Ivan Kabický. Nestydím se říci, že právě on byl on člověkem, který mne k tomu motivoval. Ivan je člověkem, který dal Letňanům novou tvář. Vybudoval moderní a čistou čtvrť, ve které trávíme kvalitně svůj čas, a ze zašedlého sídliště vytvořil kvalitní místo k životu.  Chci, Letňany jako vy! Čisté, moderní, kulturní a bezpečné místo k životu, které bude mít každý rád a bude se do něj rád vracet a budovat svou budoucnost!  Na konec bych snad dodal jen jednu větu.

Chci lidi spojovat, ne rozdělovat! říká nový předseda ODS Letňany Milan Čmelík

Zdroj: FB ODS Letňany

 

Občanské sdružení Zdravé Letňany gratuluje ODS Letňany  ke zvolení nového předsedy.

 

mikulevskyPolicie na začátku listopadu obvinila zastupitele Prahy-Letňan z vydírání, podplácení a maření přípravy a průběhu voleb. Praha - Státní zástupce zrušil obvinění zastupitele Prahy-Letňan Jana Mikuleckého (ODS). Případ, o kterém deník Aktuálně.cz ve čtvrtek informoval, vrátil policistům k dalšímu prošetření. Policisté Mikuleckého obvinili ze spáchání trestného činu vydírání, podplácení a maření přípravy a průběhu voleb nebo referenda 10. listopadu. Podle svědeckých výpovědí se Mikulecký údajně pokoušel o nakupování hlasů a o vydírání kandidátky konkurenční strany. Politik vše popírá a proti svému obvinění podal stížnost. "Na základě této stížnosti bylo uvedené usnesení policejního orgánu zrušeno z důvodu předčasnosti a současně policejnímu orgánu uloženo vést ve věci další šetření a následně rozhodnout," uvedla státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 9 Helena Kroupová. Číst dál: Žalobce zrušil obvinění Mikuleckého, policie má pátrat dál

bartoš IvanMinisterstvo financí oprášilo původní záměr zřízení evidence tržeb (online varianta registračních pokladen). O jeho prospěšnosti pro malé podnikatele lze polemizovat. Více než zarážející je fakt, že na zakázku takového rozsahu nehodlá ministerstvo vyhlásit výběrové řízení, ale hodlá tento čtvrtmiliardový kšeft prostě zadat. Piráti plánují schůzku s ministrem. Pro média ministr Babiš argumentoval tím, že se v evidenci bude nakládat s citlivými daty a z hlediska ochrany těchto dat, není možné výběrové řízení vůbec zadat. Tento argument je naprosto nepodložený. S uživatelskými daty se nakládá až po spuštění libovolného systému. Pokud jsou tato data citlivá a/nebo dokonce osobní, je jejich ochrana právě jedním z řešených problémů. Tím se zabývá celá oblast nejen české, ale i evropské legislativy, které je třeba při realizaci vyhovět a bezpečnostní požadavky naplnit. Piráti varují obecně před zadáváním prací takového objemu bez veřejného výběrového řízení. Je-li ovšem toto podloženo i zcela irelevantní argumentací, je třeba se mít na pozoru hned dvakrát.

Číst dál: Piráti upozorňují na netransparentní tendr evidence tržeb - ministr Babiš argumentuje lživě

Strana 8 z 38