Bleskovka

V komunálních volbách v Letňanech 2022 se volilo  do dvou zastupitelských orgánů:
1. do zastupitelstva městské části bylo zvoleno  23 zastupitelů
2. do zastupitelstva hlavního města Prahy, zvoleno  65 zastupitelů

O čem se píše

Lněnička autor textu Petiční výbor, uvedeno bez změn

Zastupitelstvem městské části byla 5.9.2022 projednána petice „Odvolání Ondřeje Lněničky z funkce uvolněného místostarosty MČ Praha 18“, projednávání petice bylo celkem bouřlivé a protáhlo se na více než 3 hodiny. Ondřej Lněnička, jak už je jeho zvykem, hledal chyby u všech ostatních, jen ne u sebe, obviňoval magistrát, ostatní zastupitele, občany a snad i špatné počasí …

Dozvěděli jsme se, že přesto, že je již od roku 2006 aktivním zastupitelem a stihl vystřídat mimo jiného funkce radního, místostarosty i starosty, má na jednání s developery jen pramalý vliv a to i přesto, že například nevýhodné plánovací smlouvy s developerem Dvořákem v roce 2012 připravila jeho advokátní kancelář, Ondřej Lněnička je předložil ke schválení a sám také jako starosta podepsal.

Dále nás opakovaně poučil, že si pleteme otázky působnosti státní správy a místní samosprávy. Místní samospráva (tedy rada nebo zastupitelstvo) podle Ondřeje Lněničky nemůže do chystaných developerských projektů nijak zasahovat, vše má ve svých rukou státní správa, rozuměj úředníci na radnici. Zapomněl si však přečíst svůj vlastní předvolební plátek, kde jako jednička kandidátky ODS pro blížící se komunální volby uvádí:

„Každý investor musí občanům veřejně prezentovat svůj záměr, a pokud s ním většina souhlasí, smluvně se zavázat k tomu, že bude přispívat na rozvoj Letňan. Trváme na tom, že bez prezentace v příslušných výborech a následného souhlasu rady či zastupitelstva, nemohou investoři své plány realizovat„.

Inu, Ondřej Lněnička vždy tvrdí jen to, co se mu právě hodí.

Výsledek hlasování:

6 hlasů pro odvolání

4 hlasy proti

8 hlasů se zdrželo

Koaliční partneři Ondřeje Lněničky nenašli odvahu zvednout ruku pro jeho odvolání. Na druhou stranu, tento výsledek chápeme, kdyby svou ruku zvedli, přiznali by tím svůj podíl na jeho současném 4-letém působení ve prospěch spřátelených developerů. Naštěstí, komunální volby jsou za rohem, držme si palce, ať tentokrát dopadnou lépe pro Letňany.

Zdroj:  letnanskydeveloper.eu

související článek  ZDE

 

matepravovedetPřebíráme text Martina Musila o petici proti zastavování volných ploch:
Mnoho let Letňany řeší problémy s parkováním a zahušťováním výstavby. Příčiny můžeme pitvat hodiny, ale prostě ty problémy tu jsou. Navíc se v poslední době schvaluje jeden projekt za druhým a Letňany se mají na základě těchto rozhodnutí rozrůst třeba i na více než dvojnásobný počet obyvatel. Ale žijí tu lidé, mají své názory. Opakovaně si volí své zástupce, ale co čert nechce, ono se nedaří a nedaří problém zastavit, omezit, strukturovat. Naopak lidé pak slyší, proč vše nejde. Ale zastavění Avie, letiště, polí u Tesca i Havraňáku, vnitřních prostor Letňan, to už je důvod se ptát! My se ptáme po studii, po odborném názoru, co tu máme mít, kolik se sem vejde lidí, bytů a aut. Jak se posílí infrastruktura. Nic víc, nic míň.

Ano, zvolili jsme formu petice. Třeba jsou lepší způsoby, ale prostě jejím prostřednictvím jsme Praze i Letňanům, chtěli ukázat, co tu Letňanské trápí. Sorry, ale povedlo se. Zastupitelstvo Prahy jednomyslně a zastupitelstvo Letňan většinou (za kterou všem ještě jednou děkuji) rozhodlo, že minimálně ve vnitřním území Letňan, mezi ulicemi Beranových, Tupolevova a Veselská, problém hrozí. Proto se jen usnesla na tom, že by bylo fajn vše prověřit a naplánovat, pokusit se směnit pozemky s CPI, kde může vzniknut infrastruktura a CPI může získat jiné pozemky a spokojeni mohou být všichni. A aby tento výrok obou zastupitelstev měl nějakou váhu, usnesla se na pozastavení samosprávných rozhodnutí. Což je jen logické. Je to úspěch petice.

Všichni ti, kteří si dali práci s přípravou petice, všichni, kteří ji podepsali, všichni kteří ji chtějí ještě nyní podpořit, ti všichni jsou frajeři, kteří trochu suplují práci politiků. Nikdo ty, co podepsali, nepodvedl, nezklame. Oni jen řekli svůj názor, a bohužel museli touto formou. Věřím, že se z kvality života stane téma širší, nejen předvolebně volební.

Příspěvek vyšel na facebookových stránkách Letňanská rodina

281851686 1051032655525764 6020942546634492418 nNa středečním jednání Zastupitelstva MČ byla vládnoucí koalicí prohlasována změna počtu zastupitelů pro příští volební období. Počet volených míst se zvedne ze současných 19 na 23. To bude naši městskou část stát za celé volební období 2022-26 stovky tisíc korun navíc.
Pojďme si otevřeně říci, proč k takové změně došlo.
Volby jsou již za rohem a současné vedení radnice se začíná bát o své znovuzvolení. Proto zastupitelé za ANO, ODS, Svobodné a TOP09 mění počet křesel v příštím volebním období, aby si tak zvýšili svoji šanci na další 4 roky ve funkcích. Vládnoucí koalice si je očividně vědoma toho, jakým způsobem pracovala poslední 4 roky “pro Letňany” a že toho mají občané dost.

Už v září ale máme šanci na změnu!
Zdroj: FB Piráti z Letňan

koloKomise Rady hlavního města pro cyklistickou dopravu, zkráceně „cyklokomise“ má nového předsedu. Dosavadního předsedu Pavla Poláka nahradil Radek Čermák. Radek Čermák je členem cyklokomise od roku 2014 a zastupitel MČ Praha 18. Dlouhodobě koordinuje přípravu a realizaci cyklostezek na severovýchodě Prahy, který je z hlediska infrastruktury nejrychleji se rozvíjejícím regionem. V okolí Kbel, Letňan, Vinoře i Satalic tak již několik let vzniká síť stezek pro cyklisty a pěší pro každodenní dojíždění i rekreaci. Městská část Praha-Kbely, ve které je Radek Čermák referentem oddělení dopravy, získala cyklostezkové napojení na metro a má jednu z nejhustších sítí cykloobousměrek i stojanů v Praze. Čermák zde hojně řeší i rozvoj pěší či veřejné dopravy.Pavel Polák byl vedoucím pracovní skupiny pro cyklistickou dopravu a následně Komise Rady HMP pro cyklistickou dopravu od roku 2003, s přestávkou v letech 2010 – 2018. Funkce se vzdal na vlastní žádost, aktuálně je v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Cyklokomise mu za dlouholeté působení a „neocenitelný přínos k rozvoji pražské cyklodopravy“ poděkovala.Cyklokomise vznikla v roce 2006 z původní pracovní skupiny, která se zabývala rozvojem cyklistické dopravy a rekreační cyklistikou zhruba od roku 2003. Do roku 2010 byla do značné míry exekutivním orgánem. Po významném oslabení podpory cyklodopravy v roce 2012 část externích členů z komise na protest odešla.Od roku 2014 se koordinace přípravy cykloopatření přesunula na nově zřízený magistrátní odbor. V současnosti si komise zachovává funkci poradního orgánu, řešícího spíše koncepční otázky nebo vydávajícího doporučení k obtížněji řešitelným záležitostem cyklo.

Zdroj: zde

Tupol opravaNové kontaktní centrum Technické správy komunikací hl.m. Prahy, a.s. je dostupné na adrese Veletržní 1623/24, 170 00 Praha 7 – vchod z Veletržní ulice, pod hlavním vchodem do OC Stromovka. Kontaktní centrum je zřízeno za účelem vyřizování žádostí o uzavření komerčních smluv (zábor pro stánky, předzahrádky, tržiště, vyhrazená parkovací stání, reklamní poutače atd.), stavebních smluv (výkopy, zařízení staveniště, lešení kontejnery atd.), žádostí o vyjádření oddělení koordinace (koordinační vyjádření, výkopová povolení), žádostí o uzavírání smluv o zřízení věcných břemen (smlouvy o smlouvách budoucích i smlouvy konečné). Součástí kontaktního centra je i podatelna.

Zdroj a další informace ZDE

 

 silnice

Strana 1 z 38