Bleskovka

Střednědobý výhled rozpočtu MČ Praha 18 na období do roku 2029

Zde

 

Investiční akce

bleriot 2

  V rozhraní pražských Letňan a Kbel na Praze 9 v ulici Polaneckého kousek u Lesoparku se staví další developerský projekt Blériot. Jedná se o rezidenční areál zahrnující celkem 151 nových bytů ve 2 bytových domech se čtyřmi nadzemními podlažími (domy B a C) a jednom bytovém domě s pěti nadzemními podlažími (dům A). Nové byty mají plošné dispozice 1+kk, 2+kk, 3+kk i 4+kk. Výměra činí od malých 1+kk o 26 m2 až po velkoryse řešené 4+kk s 95 m2. Všechny tři domy budou vsazené do parku s bujnou vegetací, který má rozlohu 6500 m2. Developerem nových bytů je T.E Development Group s.r.o.    Dokončení výstavby se plánuje na druhé čtvrtletí roku 2020.

Číst dál: Developerský projekt Blériot

MetroLinka by se měla protáhnout ze současné konečné v Letňanech až do této části Prahy. Navrhuje to vedení radnice a už ví také to, kde by mohla být stanice. Jak to vidí starosta Alexandr Lochman? Starosta Čakovic Alexandr Lochman doufá, že se prodlouží trasa metra C z nynější konečné v Letňanech až do jeho části Prahy.

Historie a současnost zastávek metra: Je Pražákům co závidět?

Vedení radnice proto přišlo s návrhem, že metro C by mělo končit až v čakovickém areálu Avie. Podle starosty přibudou v případě výstavby v této oblasti tisíce obyvatel. V areálu Avie by jich prý mělo být více než 6 000, další by metro využívali ze spádové oblasti. Například tedy z Vinoře, Kbel či Miškovic, také se počítá se spoustou Středočechů mířících do hlavního města za prací.

Číst dál: Metro C do Čakovic: Skončí to stejně jako se slavným Déčkem?

aviaPetr Dolínek  vložil na svůj facebook informaci o prodloužení metra do Čakovic, píše :

Konečně dobrá zpráva, ode dneška mám na stole relevantní podklady pro diskuse o prodloužení pražského metra do Čakovic se určitě prodloužit musí………………………….   zdroj: https://www.facebook.com/dolinekpetr/posts/1553424998110162

Názor předsedy spolku Zdravé Letňany k metru v souvislosti s revitalizací pozemku AVIE:

Číst dál: Mají se obyvatelé v Letňanech radovat z prodloužení metra do Čakovic?

matepravovedetJeden z našich příznivců nás informoval,  co se dozvěděl od Stavebního úřadu Letňany, kterého   požádal  na základě zákona 106/199. Sb.  o svobodném přístupu k informacím na zadaný  dotaz:  Kdo povolil kontroverzní stavbu Element Letňany, Odpověď náš spolek celkem překvapila, protože zněla – Stavba byla povolena certifikátem ze dne 30. 4. 2009 který vydal autorizovaným inspektor Ing. Arch. Milanem Teigiser evid. č. 0071 ……

http://www.autorizovaniinspektori.cz/search-results.asp?filter=T

0071 Ing. arch. Milan Teigiser

 

Když si dáme pana architekta do vyhledávače tak nám vyběhne pěkná řádka dost zajímavých informací :

Například :  4. 4. 2012 se píše na stánkách společnosti Arnika  že Dva poslanci a zdiskreditovaný inspektor prosazují zrušení veřejné kontroly rozhodování Perex článku: Poslanecké výbory dnes projednávaly [1] vládní novelu stavebního zákona. Poslanci Sivera a Urban navrhli vyloučit veřejnost z rozhodování o většině stavebních projektů s dopadem na životní prostředí. Návrh na zrušení veřejné kontroly předložil také Milan Teigiser, který nezákonně certifikoval Bauhaus v Brně-Ivanovicích a mrakodrap na Pankráci. Ten navíc požaduje ponechat v zákoně díry umožňující bez kontroly veřejnosti i úřadů vydávat certifikáty na problematické stavby. S návrhy poslanců a inspektora nesouhlasí Ministerstvo pro místní rozvoj. Ekologické organizace považují veřejnou kontrolu povolování staveb za jeden z významných protikorupčních nástrojů a vyzývají poslance a poslankyně, aby ji naopak posílili. Čtěte dále na 

Zdroj:  http://arnika.org/dva-poslanci-a-zdiskreditovany-inspektor-prosazuji-zruseni-verejne-kontroly-rozhodovani

Zajímá Vás  Co je to institut autorizovaných inspektorů?

Číst dál: Kdo schválil stavbu Element Letňany

Letňanské zahradyPoslední etapa Letňankých zahrad  (H, I):  (v roce 2019 bude postaveno  52 b. j.   z celkových  692 B. J.)

Příští rok se postaví Central Group poslední etapu 52 bytových jednotek developerského projektu Letňanské zahrady na Praze 9. Ve Veselské ulici vznikají poslední viladomy   s označením H,I, kde rezidenti budou mít k dispozici zcela novou restauraci a také moderní prodejnu potravin. V rámci etapy se zrodí celkem 52 nových bytů s dokončením v červnu 2019. Domy uspokojí široké spektrum zájemců, protože plošné dispozice bytů jsou od 1+kk pro single osoby až po velkoryse řešené 4+kk. K bytům v prvním nadzemním podlaží (přízemí) náleží předzahrádky, k bytům v dalších patrech balkony. Všechny novostavby patří do velmi úsporné energetické třídy B.

Číst dál: Představujeme stavbu Letňanské zahrady (poslední etapa (H, I)

Strana 9 z 21