Bleskovka

V komunálních volbách v Letňanech 2022 se volilo  do dvou zastupitelských orgánů:
1. do zastupitelstva městské části bylo zvoleno  23 zastupitelů
2. do zastupitelstva hlavního města Prahy, zvoleno  65 zastupitelů

Naše aktivity

beránekVelikonoční beránek. Jen těžko si dovedeme představit Velikonoce bez velikonočního beránka. Ten symbolizuje v židovské tradici Izrael jako Boží stádo, které vede Hospodin.  V křesťanství beránek symbolizuje památku na Ježíše Krista, který byl právě jako nevinny, čistý a poslušný beránek obětován a jeho krev zachránila pokřtěné od hříchů.
Přeji Vám krásné Velikonoce.

Olaf Deutsch

BUDE LÉPE

 WalterJe zvykem, nebo možná bylo zvykem, že se během roku každý předseda vyjádří k  činnosti svého výboru.  Proto se po vyzvě k  činnosti Kontrolního výboru ZMČ vyjádřil i jeho předseda, člen zastupitelského opozičního klubu Zdravé Letňany pan Zbyněk Walter.  Možná je to náhoda, možná to byl  záměr,  ale tento rozhovor se do dubnového čísla Letňanských listů prostě "nevešel". Vzhledem k tomu, že si nejsem jist, zda si tento rozhovor budete moci v dalších listech přečíst, rozhodl jsem se  pro jeho možná předčasnému zveřejnění na webových stránkách našeho spolku.Olaf Deutsch, letňanský zastupitel, předseda spolku Zdravé Letnany z. s.

Číst dál: Co se nedostalo do dubnových Letňanských listů - nebyl to záměr?

 

alcaponeprstCo je pro letňanskou radnici nejdůležitější v době krize? Vlastní propagace a odměny pro věrné!

V době, která je mimořádně složitá a představuje velký tlak na veřejné rozpočty, připravil radní Lněnička půlroční smlouvu na „PR aktivity“ pro svou dlouholetou obdivovatelku a zuřivou obhajovatelku, která vždy neochvějně stála po jeho boku a jako bojovná lvice hájila zcela nekriticky všechny jeho kroky, mimo jiné v různých debatách na facebooku.

Číst dál: ČTVRT MILIONU ZA PR PRO RADNÍHO LNĚNIČKU

Aktuální přehled  událostí o COVID-19 na stránkách MZČR najdete :  ZDE

eaitngpaper03Rozpočet naší městské části na rok 2020 přináší pozitivní zprávy zejména do oblastí školství, dopravy a úklidu, tedy oblastí, které nás nejvíce pálí.  Jeho struktura však je až bizarně úsměvná. Oficiálně jsme na Zastupitelstvu schvalovali schodek 20 mil, který je vlastně schodek 58 mil, i když vlastně 83 mil. Jak je to možné? První číslo nám předložila vládnoucí koalice ke schválení. Druhé číslo je první rozpočtová změna navržená, a koalicí schválená, ihned po schválení rozpočtu. Jak jsme se dozvěděli od pana starosty, Zdeňka Kučery, zvýšení výdajů o 38 mil vlastně není žádné zvýšení výdajů, ale pouze „účetní položka“ která na konečné číslo nemá vliv. Pochopitelně se o žádnou pouze „účetní položku“ nejedná. Podobné „účtování“ vidíme i u  stranického předsedy našeho pana starosty, předsedy vlády Babiše, který rovněž čerpá různé rezervy, aby rozpočet vypadal opticky příznivější.  No a poslední, nejvyšší číslo, je schodek bez využití vytvořených rezerv z minulých let.

Číst dál: Řídit Letňany jako firmu - a po nás potopa

Strana 11 z 37