Bleskovka

Střednědobý výhled rozpočtu MČ Praha 18 na období do roku 2029

Zde

 

Naše aktivity

Velikonoční beránek. Jen těžko si dovedeme představit Velikonoce bez velikonočního beránka. Ten symbolizuje v židovské tradici Izrael jako Boží stádo, které vede Hospodin.  V křesťanství beránek symbolizuje památku na Ježíše Krista, který byl právě jako nevinny, čistý a poslušný beránek obětován a jeho krev zachránila pokřtěné od hříchů.
Přeji Vám krásné Velikonoce.

Olaf Deutschberánek

beránekVelikonoční beránek. Jen těžko si dovedeme představit Velikonoce bez velikonočního beránka. Ten symbolizuje v židovské tradici Izrael jako Boží stádo, které vede Hospodin.  V křesťanství beránek symbolizuje památku na Ježíše Krista, který byl právě jako nevinny, čistý a poslušný beránek obětován a jeho krev zachránila pokřtěné od hříchů.
Přeji Vám krásné Velikonoce.

Olaf Deutsch

spolek Zdravé Letňany

 

uklidte českoJiž několik let se spolek Zdravé Letňany účastní dobrovolného úklidu Letňan v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko“   Kdo neví tak se jedná o dobrovolnickou úklidovou akci, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Letošní rok s připojujeme k akci letňanských pirátů, kterým jako nám jde o péči o náš veřejný prostor kde všichni společně žijeme. Hlavní jarní úklidový den (v roce 2023) bude: sobota 1. dubna 2023 v Letňanech se sejdeme v sobotu 1.4. se vydáme na úklid Letňan. Akce je samozřejmě otevřená všem zájemcům, komu jde o čistotu Letňany. Zásoby pytlů na sběr odpadků a pracovní rukavice budou k dispozici. Přijďte v 10:00 k tzv. sáňkovacímu kopci před centrem služeb Bahok. Více informací najdete na www.uklidmecesko.cz. Těšíme se na všechny, malé i velké!

Olaf Deutsch

Předseda spolku Zdravé Letňany

úklid

avia výstavba halySepsali jsme za náš spolek a předali na MHMP připomínky k výstavbě v Avii. Do 16. března může své připomínky poslat na Magistrát každý, kdo se cítí stavbou dotčen. Dokumentaci ke stažení najdete na stránce: https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PHA1180?lang=cs

Místo původní čtvrti Avia City se v části u nádraží připravuje výstavba deseti hal. Nové haly sice nevyvolají potřebu stavby nové školy a ordinace, ale přinesou podle dopravního modelu dalších 3200 aut do ulic Letňan a Čakovic, z toho asi 900 nákladních. Co když to bude ve skutečnosti víc? Takový počet se nevejde ani do Beranových ani do Veselské ani do Kostelecké. Není lepší na dopravu do areálu prodloužit vlečku? Další problém je blízkost obytné zástavby Urubovy ulice.

V areálu je hodně plochých střech a zpevněných ploch. Jestli projektant něco nevymyslí, v létě tam bude jako v sauně.

Taky se nám nelíbí, že se každý záměr posuzuje jednotlivě, například hned vedle má vyrůst masivní výstavba bytů společnosti Lemant. O další výstavbě ani nemluvě.

Patří vůbec takové haly do města?

betlém 2

Říká se, že nejlepší ze všech dárků pod jakýmkoliv vánočním stromkem je přítomnost šťastné rodiny.

Přejeme vám šťastné a veselé vánoce obklopené vaší vzácnou rodinou a mnoho požehnání do přístího roku.

Zdravé Letňany

Strana 1 z 37