Bleskovka

Občané mají možnost bezplatného odložení nebezpečného odpadu, jako jsou rozpouštědla, kyseliny, hydroxidy, fotochemikálie, pesticidy, barvy, tiskařské barvy, lepidla, pryskyřic, baterie a akumulátory, oleje, detergenty a odmašťovací přípravky, zářivky, léky či odpad obsahující rtuť.

Info: ZDE

 

Informovanost občanů

mikulevskyNa čtvrtek 10. dubna v 18.30 hodin svolal starosta Letňan mimořádné jednání Zastupitelstva MČ Praha 18.  Kromě jiného se na jednání zastupitelstva projednával dodatek č. 1 ke smlouvě o dílo, která byla uzavřená se stavební společností Skanska a.s. (pozn. pro neznalé upozorňuji, že Skanska a. s.  je firma, která v Letňanech staví v poslední době hodně diskutovanou investiční akci Letňanské Lentilky   1. Etapa). Jedním z dalších bodů bylo schválení bezúplatné půjčky z prostředků MHMP, ze které by se hradily náklady na investiční akce jako Lentilky, zateplení škol a sportovní haly Třinecká. 

Celou velkou bouřlivou diskusi na téma Lentilky odstartoval zástupce občanů pan Walter, který upozornil na nejasnosti při poskytnutí dotace na  investičních potřeb MČ Praha 18 z prostředků EU.  Na dotaz pana Waltera předkladatel v tomto případě starosta Kabický odpověděl.   Dotaz pana Waltera zněl – Dostane MČ Praha 18 dotaci z rozpočtu EU?“  odpověděl  starosta Kabický, MČ dotaci Letňany dostane a on si  není vědom  z jakého důvodu by MČ Letňany dotaci z fondů EU nedostala.  V tu chvíli se začali množit další dotazy, jak je to s údajným pozastavením poskytnutím dotace z prostředků EU.  Starosta nervózně odpověděl, že nemá žádný úřední doklad, ani jinou oficiální informaci ve kterém by mu MHMP sděloval, že dotace byla pozastavena. 
 
V tu chvíli zastupitel Zástěra požádal o objasnění neoficiálního informace, která by vedla k pozastavení přislíbené dotace.  Starosta opět asertivně pomocí metody obehrané desky opět odpověděl, že MČ žádné oficiální stanovisko z MHMP ohledně pozastavení dotace neobdržela. Do diskuse rovněž vstoupil i zastupitel Lněnička s tím, že byl již dříve na tuto situaci o pozastavení  dotace upozorněn předsedou finančního výboru panem Ondřejem Mifkem. Zastupitel Lněnička proto opět žádal vysvětlení  oficiálních  a neoficiálních informací ohledně datace z EU.   Předseda finančního výboru sdělil, že pravda je ta, že starosta má pravdu, z MHMP zatím žádná informace o pozastavení dotace nepřišla,  ale neoficiálně se dozvěděl, že k pozastavení může dojít. Došlo k další bouřlivé diskuzi do které se zapojili zastupitelé Raška, Zástěra, Mifek, Kasl a další.  
Po delším vyjednávání nervozita starosty Kabického vyvrcholila tím, že celkem zbytečně a hlavně  veřejně sdělil, že pokud MČ  Praha 18 nedostane dotaci  z EU tak jménem MČ Praha 18 podá trestní oznámení na příslušné SVJ, které tak bude muset MČ Praha 18 uhradit veškeré vzniklé náklady tj. uhradit 26 milionů  a dále pohrozil i exekucí bytů členů SVJ. Starosta sice neuvedl o které SVJ se jedná, všichni ovšem věděli na koho byla jeho hrozba namířená.  
LentilkyPoznámka autora: Co na to říci, co když SVJ soud vyhraje a zjistí se, že stavební odbor a někdo z UMČ pochybil.  Ptáme se kdo nám, letňanským občanům uhradí proinvestované peníze do lentilek a z čeho se uhradí zateplení haly v Třinecké ulici a u Fryčovické základní školy?  
 
V dalších vstupech se projednávalo i to zda je bezúročný úvěr  MHMP opravdu bezúročný a zdali poskytnutí úvěru nepřinese MČ Letňany další náklady.  Starosta odpověděl, že k žádným dalším nákladům již nedojde.  
 
Při projednávání bodu jednání Dodatek č. 1 ke smlouvě o dílo se společností Skanska  a. s. ,  se zase zastupitelům nelíbilo, že dostali na stůl jinou verze materiálu, než kterou dostali dopředu k prostudování. Dále se zastupitelům nelíbilo, že byla ustanovená komise v obsazení Mikulecký, Hrádek a Fialka, která má možnost odsouhlasit a potvrdit tzv. změnový list, který bude dopředu schválen TDI a projektantem. Na základě Změnového listu bude vypracován dodatek ke smlouvě.  Dle podepsaného změnového listu dodavatel vypracuje dodatek ke smlouvy (vícepráce), který se bude projednávat na RMČ, nebo na mimořádném jednání  ZMČ Praha 18.
Po bouřlivé diskuzi byl návrh předkladatele nepřijat a zastupitelé budou tak každou změnu projektu a vícepráce projednávat pouze na pravidelném ale i na mimořádném jednání  ZMČ Praha 18. 
Autoři:  Olaf Deutsch, Zbyněk Walter
 
 
 
 
 
 
 

 

soudce v klepetechKategorii radničního webu (otázky a odpovědi) využívá i  tazatel,  který zadává dotazy na Lentilky pod  jménem  jiného občana.  Níže je uvedená stížnost,  kterou jsme obdrželi v kopii e-mailem. 

Olaf Deutsch
Zdrave Letňany o.s.
 
Došlo nám e-mailem!!!!
Dobry den,
 zadam Vas nejen o okamzite odstraneni tohoto radoby meho prispevku, ktery je sice podepsan mym jmenem, avsak se mnou nema nic spolecneho. Nic takoveho jsem nepsala. Preposlete mi, prosim, kopii cele zpravy, dorucene Vam a, napr., podatelne. I toto je prave duvod, proc vsechny emaily / dotazy Vam rozesilam ve skryte kopii ( CC )  lidem, ktere nevidite. Bohuzel, jina moznost tu neni.  Zadam Vas zaroven o otisteni omluvy za zverejneni tohoto prispevku. De fakto kdokoliv muze si zkopirovat cizi jmeno (velmi jednoducha operace Copy +  Paste) a zneuzit to jako to stalo prave v tomto pripade. Chytry clovek pochopi, ze tento text nemohl vyjit zpod meho pera - neni to vubec muj styl. Domnivam se, ze vim kdo je skutecnym autorem tohoto "prispevku". Toto bych nemohla napsat ani pod vlivem leku / navykovych latek. Zadam o sdeleni informace kdy bude zverejnena omluva a predmetny prispevek odstranen.
Číst dál: Podvodník na radničním webu

 

matepravovedetOd 1. listopadu je účinná novela tiskového zákona, která zavedla nové povinnosti pro vydavatele periodického tisku územního samosprávného celku, kam spadají i radniční periodika. Zákon nově stanoví vydavateli radničního periodika povinnost poskytovat objektivní a vyvážený obsah, poskytovat přiměřený prostor pro názor zastupitelů a dále povinnost zveřejnit doplňující informaci, pokud například redakce obdržela od zastupitele článek, ale nezveřejnila ho. Pokud vydavatel neposkytne zastupiteli dostatečný prostor, lze se zveřejnění článku domáhat soudně. Cílem novely je zabránit nadměrné propagaci radničních koalic a jejich stran a také odstranit cenzurování postojů opozice. Oba tyto neduhy jsou u radničních periodik ne zrovna řídkým jevem, ačkoliv radniční periodika jsou financována z veřejných prostředků a měla by sloužit k vyjadřování názorů všech politických stran a hnutí zastoupených na radnici. 
 
Co když vydavatel přiměřený prostor pro vyjádření neposkytne?
Číst dál: Konec cenzury v radničních novinách (to platí i pro Letňanské listy)

web linksNedávno jsem dostal na e-mail našeho sdružení  Zdravé Letňany o.s.  dotaz letňanského občana, který se ptal  proč vlastně vznikla organizace Letňanská sportovně kulturní s.r.o., a z čeho je placená.  I když již pro radnici nepracuji , odpověděl jsem, že tento nápad vznikl před pár lety v hlavách užšího  vedení naší radnice a cílem této organizace je organizovat kulturní, sportovní a společenské akce pro letňanské občany. Na dotaz z čeho je vlastně placená jsem ho odkázal na  zápisy z rady naší městské části, (ZDE)

Číst dál: Letňanská radnice neaktualizuje svůj web

číslo název                                                      celkem                      v % 
1 Česká str.sociálně demokrat.                  1 274                      16,79 

2 Strana svobodných občanů                          292                        3,85 

3 Česká pirátská strana                                   277                        3,65 

4 TOP 09                                                           1 454                     19,17 

5 HLAVU VZHŮRU - volební blok                       25                       0,32 

6 Občanská demokratická strana                     745                     9,82 

9 politické hnutí Změna                                        59                       0,77 

10 Strana soukromníků ČR                                   6                       0,07 

11 Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid.                     320                        4,21 

12 Volte Pr.Blok www.cibulka.net                       22                        0,29 

13 Suver.-Strana zdravého rozumu                    18                        0,23 

14 Aktiv nezávislých občanů                                  4                         0,05 

15 Strana Práv Občanů ZEMANOVCI                83                         1,09 

16 OBČANÉ 2011                                                    8                        0,10 

17 Úsvit přímé demokr.T.Okamury                  327                         4,31 

18 Dělnic.str.sociální spravedl.                           51                         0,67 

20 ANO 2011                                                     1 479                       19,50 

21 Komunistická str.Čech a Moravy                 745                         9,82 

22 LEV 21-Národní socialisté                             10                          0,13 

23 Strana zelených                                             369                           4,86 

24 Koruna Česká (monarch.strana)                 16                           0,21

Zdroj: volby.cz   

Strana 3 z 5