Bleskovka

Využijte možnost odepsat své dluhy v rámci milostivého léta !! Zaplatí-li povinný mezi 28.10.2021 a 28.01.2022 dlužnou částku, která tím, že jí neuhradil byla použita k exekučnímu vymáhání a je vedena soudním exekutorem, uhradí-li poplatek exekutorovi ve výši 908 Kč , kdy ve věci je oprávněným (věřitelem) veřejnoprávní subjekt

Zdroj a další informace k amnestii ZDE: cakovice

 

Veřejný život

 

VstavisteHlavní vizí veletrhu je přinést pro každého účastníka novou příležitost a poskytnout odpovědi na otázky o práci, proto je připravený bohatý odborný program v podobě workshopů a přednášek.
Kdy:     23.10.2013 středa 10:00 – 19:00
24.10.2013 čtvrtek  9:00 – 16:00
Kde: Výstaviště PVA EXPO Praha - Letňany, Beranových 667, 199 00 Praha 9, stanice metra C Letňany
 
Vstup ZDARMA
Číst dál: Veletrh práce Profesia days 2013
vystava stanu 100x100Výstava stanů prodejní výstava - stany, spacáky, vybavení do přírody
  prodejní výstava - stany, spacáky, vybavení do přírody 31.5. - 11.8.2013
Více než 250 postavených stanů turistických, rodinných i expedičních, spacákové ležení, vybavení do přírody.
Otevírací doba: po–pá 14–20, so–ne 10-18 hod.
Děti a mládež do 15 let: ZDARMA
Dospělí: 50 Kč. Plná cena vstupného bude vrácena u pokladny při nákupu zboží. Vstupenka je přenositelná a platí na neomezený počet vstupů. Parkování zdarma
logo kazimirkaPříměstský tábor je vhodným řešením volného času dětí, které o prázdninách zůstaly v Praze, nechtějí „sedět“ doma a nudit se. Vedoucí se s dětmi během celého týdne schází ráno a navečer je zas předají zpět rodičům. Takže děti jsou přes noc doma. Tento tábor je vhodný i pro děti nesmělé, které nevědí, zda by klasický tábor zvládly. Cena týdenního příměstského táborap zahrnuje: zajištění programu, klubovny, veškeré vstupné, vyškolené táborové vedoucí.
Věk dětí: 5 – 13 let
Program týdenního příměstského tábora 2013 pro Letňany a Florenc:
Terárium Praha
Koupaliště/bazén
Muzeum strašidel
Kino/divadlo/festival
Celodenní výlet do Berouna
Pod hladinou Vltavy
Hry v klubovně a na hřišti
(změny v programu vyhrazeny)
 
 
Kazimirka 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jak příměstský tábor 2013 probíhá:
Ve skupině je cca 15 – 20 dětí a dva vedoucí našeho sdružení. Sraz dětí s vedoucími každý den v 7,45 hod. Čas převzetí dětí zpět v 17,30 hod. tamtéž.
 
Místo srazu:
pro příměstský tábor Letňany v Dětském klubu Letnice
pro příměstský tábor Florenc u metra Florenc a v TJ Sokol Florenc
pro příměstský tábor Chodov u metra Chodov
pro příměstský tábor Černý most u metra Černý most a v klubu Jahoda
Co s sebou na příměstský tábor:
 
 jízdenky dle pravidel MHD, oblečení dle počasí, batoh, pití, svačinu, oběd (který je možno konzumovat na výletě), propisku, blok, kapesné, kartičku pojištěnce.
Další informace a zdroj: zde
V pořadí již čtvrtý ročník humanitární akce Běh naděje se uskuteční ve středu 22. května v letňanském lesoparku. Trať bude možné absolvovat v průběhu celého dne, tedy od 9 hodin do 18 hodin, a to jakýmkoliv způsobem - chůzí, během, joggingem, na invalidním vozíku, na kole, na kolečkových bruslích, s kočárkem, se psem atd.
 
mix globus 01 1-150x225Organizátoři této sportovně společenské akce se inspirovali úspěšnou akcí pořádanou na podporu výzkumu rakoviny – Během Terryho Foxe, která v ČR probíhala v letech 1993 – 2007, a volně na ni navázali.Dobrovolná humanitární akce, jíž se může zúčastnit každý bez omezení - od novorozenců v kočárcích po seniory - je spojená s veřejnou sbírkou. Účelem Běhu naděje je tedy nejen absolvovat předepsanou trať, udělat něco pro své zdraví a aktivně bojovat proti onkologickým a jiným civilizačním onemocněním, ale také získat z příspěvků účastníků finanční prostředky na výzkum rakoviny a vyjádřit solidaritu s nemocnými.
Všichni účastníci akce obdrží upomínkové předměty!
zdroj: letnany.cz

V sobotu 27. dubna zajistila MČ Prahy 18 v  Žamberské ulici Kolonie u Avie  přistavení  kontejnerů na bioodpad.   Majitelé rodinných domků  v Kolonii u Avie  celé předjaří čekali hlavně na zajištění odvozu   listí, trávy a  rostlin z loňského roku,  ale  také na odvezení čerstvě posekané trávy a  ořezaných  větví  z prvního  letošního prořezu.   

Jaké však bylo nemilé překvapení, když místo  potřebného  kontejneru na bioodpad, který se běžně již léta do Kolonie u Avie přistavuje,  byl přivezen jiný  naprosto nevhodný pevný malý kontejner, který je určen spíše  pro  odvoz těžkého  stavebního odpadu a stavební suti.   Kontejner byl nejen malý, ale především neměl ani  otevírací zadní stranu, která je nutná pro dopravu volně loženého bioodpadu.  Jediné plus této sobotní akce bylo, že když byl kontejner plně naložen ihned přijelo  těžké nákladní auto a převezlo další prázdný a tak místo dvou kontejnerů, které jsme  běžně dříve v kolonii naložili  byly  přistaveny kontejnery postupně tři.  Bohužel tím, že byl přistaven opravdu nevhodný  až příliš vysoký kontejner, nešlo naložit vše,  co občané z kolonky potřebovali a tak stará tráva, nebo  loňské těžké  listí muselo zůstat na zahradách.  Do výšky cca 150 centimetrů,   což je výška zmiňovaného kontejneru, plně naložená  kolečka  jen tak někdo do výšky neunesl, navíc zde bydlí především starší občané. Kdo na této akci vlastně vydělal?  Majitelům zahrad  zůstal  na zahradě  starý bioodpad a na městský biokompost se dostaly místo  trávy a starého listí pouze  staré ořezané větve.  Spokojený ten den byl  možná  pouze dopravce, který  dodal nevhodně vysoké a přitom obsahem malé kontejnery,   kterých   bylo tím pádem potřeba o jednu třetinu více než obvykle.  Jsme velmi rádi, že se kontejnery na bioodpad pravidelně přistavují, ale měl by někdo kompetentní napříště dohlédnout, aby tato velmi dobrá služba občanům, která jistě není zadarmo,  již tuto zbytečnou chybu v podobě nevhodných kontejnerů do budoucna již neměla.  

 

 

 

Strana 18 z 20