Bleskovka

Občané mají možnost bezplatného odložení nebezpečného odpadu, jako jsou rozpouštědla, kyseliny, hydroxidy, fotochemikálie, pesticidy, barvy, tiskařské barvy, lepidla, pryskyřic, baterie a akumulátory, oleje, detergenty a odmašťovací přípravky, zářivky, léky či odpad obsahující rtuť.

Info: ZDE

 

Veřejný život

papoušek

 

 

 

 

 

 

 

 Přijďte se podívat na volně létající papoušky!

V neděli 4.10.2020 od 14:00 do 17:00 se opět přátelé papoušků sejdou v Letňanském Lesoparku. Mezi papoušky budete moci vidět různé druhy - jak odpočívají na bidle, pohupují se na stromě a nebo jak se zrovna jdou proletět!

Přijít můžete "na čumendu", nebo klidně i se svým papouškem!
.

RadniceSlušnost i otevřenost radnice ztratila nástupem této garnitury. Tři volební období trvalo, než si Praha 18 získala kredit a úřad se stal jedním z nejuznávanějších v rámci ČR. V současnosti je úřad prakticky bez vedení, neboť nápady hýří spíše zaměstnanci a někteří radní a šéf úřadu vše odsouhlasí. Má totiž nůž na krku. Buď bude poslouchat, nebo skončí. Takže už nemůže ovlivnit ani odměny zaměstnanců. Ty navrhují radní v pořadí: 1. oblíbenci, 2. poslušní, 3. neposlušní bez ohledu na výši pracovního úvazku. Úsměvná je např. změna pružné pracovní doby, kdy úředníci mají na jedné straně nařízenou pevnou pracovní dobu v rozsahu téměř 33 hodin, takže na vlastní volbu zbývá pouze 7 úředních hodin denně v době od 6:00 hodin do 19:00 hodin (pátek do 15 hodin). Nicméně jiným rozhodnutím si pevnou pracovní dobu v pátek mohou napracovat. Takže úředníci ztrácí "dřepěním" na úřadu motivaci pracovat tak, aby byla radnice opravdu otevřená pro občany a jejich jedinou motivací je úřadovat tak, aby v pátek nemuseli do práce. Takže hlavní motivační prvky resp.benefity jako pružná pracovní doba a spravedlivé odměny vyšuměly.

Vladislav Gerhard, ex tajemník MČ Letňany

 

mobilChcete získat upozornění, že jste přišli do styku s lidmi pozitivně testovanými na koronavirus a tím získat možnost včas zareagovat a podstoupit test či preventivní lékařskou prohlídku? V Česku vzniká unikátní aplikace v rámci projektu COVID19 CZ. Dokáže nákazu poměrně přesně trasovat. Tým expertů z Mapy.cz právě vydal aktualizaci pro operační systémy Android i iOS, která chce díky sdílení polohy upozorňovat na možná setkání s nákazou. „Polohová data uživatelů budou samozřejmě anonymní a oddělená od ostatních funkcí map. Přihlášení v aplikaci proto nebude potřeba,“ říká šéf vývojářů Mapy.cz Martin Jeřábek. K účasti postačí uživateli aplikace Mapy.cz dát souhlas se sdílením své polohy. „Aktualizovaná aplikace je dostupná od pátku 20. března večer.

Číst dál: Chceme zastavit šíření koronaviru, pomozte nám, vyzývá tým Mapy.cz

coronavirus

 

 Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozorňuje spotřebitele na případy zneužívání obav veřejnosti - v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 - některými prodejci doplňků stravy. V rámci aktuálně řešených případů inspektoři SZPI zjistili, že při propagaci doplňků stravy někteří prodejci používají zakázaná léčebná tvrzení a nepovolená zdravotní tvrzení a to právě uváděním údajných účinků proti koronaviru. Jde o následující případy:

Číst dál: Zneužívání obav veřejnosti - v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19

camp mladÄ‚ËťchVELKÁ VENKOVNÍ HRA  NAUČNÁ DOBRODRUŽNÁ HRA PRO JEDNOTLIVCE I CELOU RODINU NEBO SKUPINU

Každý jednotlivec nebo tým dostane mapu se zakreslenými body, kde na Vás budou čekat úkoly vztahující se k tomu danému místu. Úkoly budou různého typu a měl by je zvládnout každý. Nejlepší je pracovat v týmu, kdy víc hlav, víc ví. Navštívíte místa známá i neznámá a rozšíříte tak své obzory. Na mapě bude okolo 30 zakreslených kontrol. Každá splněná kontrola včetně úkolu bude za jeden bod. Mezi body se lze pohybovat pěšky, na kole, koloběžce, odstrkovadle, odrážedle, v kočárku, vozíku a MHD. Naopak jsou zakázaná osobní vozidla a motorky. Počet navštívených bodů je na každém. Někomu bude stačit pár kontrol v blízkém okolí startu. Jiný se vydá do míst vzdálenějších, kde třeba ještě nebyl.

Číst dál: 2. VELKÁ VENKOVNÍ HRA NAUČNÁ DOBRODRUŽNÁ HRA PRO JEDNOTLIVCE I CELOU RODINU NEBO SKUPINU

Strana 2 z 21