Bleskovka

Letňanská Kazimírka zveřejnila termíny letních táborů pro sezónu 2022 Již nyní můžete vyplnit předběžný zájem a termíny si zapsat do kalendáře Termíny naleznete na webových stránkách https://www.kazimirka.cz/

 

Aktuality

 

Bazen

Tisková zpráva MHMP z 7. ledna 2022  -  Po technických problémech se v sobotu veřejnosti znovu otevře letňanský bazén.

Finanční náročnost a technické problémy byly hlavními příčinami uzavření bazénu v Letňanech, který je důležitým sportovním zařízením jak pro městskou část Praha 18, tak i pro celé hlavní město. Za jeho udržení v provozu volali nejen jeho provozovatelé a občané žijící v okolí, ale i zástupci hlavního města. Od soboty bude opět v provozu pro veřejnost.

Zástupci hlavního města se po celou dobu snažili o nalezení nejvhodnějšího řešení a způsobu, jak situaci letňanského bazénu způsobenou pandemií koronaviru co nejlépe vyřešit. Po včerejším jednání mezi zástupci hlavního města a jednatelem Aquacentra Lagoon Eduardem Mikyskou se Magistrát hl. m. Prahy rozhodl bazénu finančně pomoci a uvést jej zpět do provozu.

„Celá vzniklá situace kolem uzavření letňanského bazénu mě velice mrzí a jsem proto rád, že jsme společně nalezli řešení, jak bazén udržet v provozu, a to na základě udělení blokové výjimky, která bude předložena na lednovém zastupitelstvu ke schválení. Magistrát vždy jedná podle platných grantových pravidel, kde je jasně definováno pravidlo de minimis o nedovolené veřejné podpoře podnikatelských subjektů. Dotaci v tomto případě nebylo možné poskytnout z důvodu vyčerpání limitu. Investice do sportovní infrastruktury podporujeme a snažíme se jim zajistit finanční krytí i v době ekonomické a energetické krize. Rozpočet hlavního města není nafukovací a značné ztráty pocítil právě v důsledku pandemie. Jako řádní hospodáři musíme proto především myslet na naše vlastní sportoviště,“ uvedl pražský radní pro oblast sportu Vít Šimral.

Hl. m. Praha provozuje plavecký bazén Šutka, Výstaviště a Strahov. Celkem podporuje 11 subjektů, z toho 3 formou de minimis, ostatní jsou spolky. O dotační podporu si mohou každoročně zažádat všichni provozovatelé plaveckých bazénů, kteří splňují podmínky dotačního programu, včetně podpory de minimis.

„Letňanský bazén působí na trhu sportovních služeb v rámci hlavního města již 21 let a spolupráce mezi Prahou a městskou částí Praha 18 byla vždy nadstandardní a v zájmu občanů, kteří plavecký bazén po celou dobu využívali. A jsme velice rádi, že se dílčí problémy, spojené s finanční podporou a procedurálními problémy, podařilo během tak krátké doby vyřešit,“ řekl jednatel provozní společnosti Letňany Lagoon a spolumajitel MS Consult Sport s.r.o. Eduard Mikyska.

„Jakmile jsem se dozvěděl, že děti ze škol nemohou pokračovat v kurzech a široká veřejnost v plavání, požádal jsem pana radního Šimrala o rychlé schůzky. A ty vedly k dohodě. Nesmíme nechat padnout fungující sportoviště. To je náš úkol pro rok 2022,“ doplnil starosta Prahy 7 a pražský zastupitel Jan Čižinský.  

„Věřím, že i na státní úrovni se rychle připraví řešení, které bude reagovat na svízelnou situaci energeticky náročných sportovišť, která jsou vystavena nejen zvyšujícím se cenám energií, ale i snížením návštěvnosti v souvislosti s covidem,“ dodal závěrem pražský zastupitel Pavel Richter.

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/po_technickych_problemech_se_v_sobotu.html

Související článek Naděje pro letňanský bazen  ZDE

bahok 3Vážení spoluobčané.

Podobně jako vám, není ani nám lhostejná úroveň života v MČ Praha 18 – Letňany. Nemožnost parkování, přeplněné ulice, nedostupné školky, školy a zdravotní služby, to vše nás vedlo k sepsání petice, která má za cíl jasně ukázat, že další snižování kvality života v Letňanech si místní nepřejí. 👇 Na veřejné prezentaci v létě roku 2021 představila společnost CPI své plány ohledně výstavby. Stavba věžového domu v ulici Malkovského (56 nových bytů) již probíhá. Výstavba třech výškových budov (přes 100 bytů) místo prostoru parkoviště v ulici Jančova je ve stádiu povolování. Kopec u autobusové zastávky Fryčovická, kde snad každé Letňanské dítě za posledních 50 let pravidelně sáňkovalo, má být zastavěn dvěma věžáky v následujících letech (přes 100 bytů). ‼️   Letňany potřebují jasná pravidla pro novou výstavbu. Zejména je třeba chránit volné plochy, které slouží jako zeleň, dětská hřiště, odpočinkové plochy a parkování. Nenechme si to líbit a podepište petici.

Jak mohu petici podepsat?

Popisové archy jsou k dispozici v Pizza Fresco, Krausova 714, otevírací doba PO-NE 11 - 22 h.

Chcete nám pomoci ještě více?

Pomozte nám oslovit vaše sousedy, spolupracovníky nebo přátele a získat tak více... pro STOP zahušťování výstavby v Letňanech na úkor veřejné zeleně a parkování |

Zdroj a další informace na na FB petice:   https://m.facebook.com/PeticeLetnany/

 

kemp praha

 

Po úspěšné loňské premiéře se na výstaviště PVA EXPO PRAHA také letos vrátí unikátní kulturní akce Prague Kemp Letňany. Fanouškům nabídne nejen sérii hudebních „minifestivalů“, ale díky spojení s Hudebním divadlem Karlín také muzikály a představení z repertoáru této legendární pražské scény. Na jaké hvězdy se v Letňanech můžete v červenci a v srpnu těšit? Druhý Prague Kemp Letňany představí zbrusu novou strukturu, kdy si budou moci hudební fanoušci zvolit ze série minifestivalů. Ve vybraný den se uskuteční vždy tři hvězdné koncerty, šanci dostanou i noví nadějní umělci. Každý z minifestivalů nabídne odlišný žánr, kdy si hudbu svého srdce najde v Letňanech opravdu každý.mMultifunkční areál výstaviště poskytne zázemí nejen pro koncertní vystoupení, ale nabídne také pohodlné sezení pro muzikálová a divadelní představení. V rámci hudebního programu se mohou návštěvníci těšit například na vystoupení Dana Bárty & Illustratosphere, kapel Vltava, Rybičky 48, Visací zámek, Slza, Sebastian, Vanua 2 nebo Petra Čtvrtníčka a jeho skupinu Buzerant. Nadmíry hluku z akcí se zdejší obyvatelé nemusejí bát. Hudební produkce na hlavním pódiu bude po konzultacích s místní radnicí realizována tak, aby její intenzita nezasahovala do zdejší obytné zóny.

Hvězdný program z Karlína

Velkou novinkou letňanského kulturního léta bude od 1. července také propojení programu s Hudebním divadlem Karlín, kde vystoupí mnoho hvězd české scény. Představí se například Lucie Bílá, Iva Pazderková, Světlana Nálepková, Václav Vydra, Václav Noid Bárta, Jan Révai a další.  V rámci letní scény se uskuteční také slavnostní premiéra muzikálu Rebelové (9. července 2021), který bude k vidění během celého léta. Střídat jej bude největší hit divadla, muzikál Sestra v akci. Užít si v PVA EXPO PRAHA budou moci diváci také třeba koncertní verze muzikálů Carmen a Jesus Christ Superstar. Díky mobilitě a stávajícímu zázemí výstaviště bude možné veškerý plánovaný program přizpůsobit nejen vrtochům počasí, ale především aktuálním nařízením české vlády v souvislosti s koronavirovou pandemií. Organizátoři zrealizují veškerá nutná opatření, aby byla zajištěna maximální bezpečnost a pohodlí návštěvníků i vystupujících.

 Více o kulturním létě najdete na www.praguekemp.cz.

Zdroj: letnany.cz

 

 herna

Radní MČ Praha 18 jednotně podpořili memorandum na regulaci (dvou) provozoven hazardních her na území Letňan

Jak jsme se dozvěděli za zápisu z 24. ZASEDÁNÍ RADY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 18, které se konalo 11. LISTOPADU 2020 a kterého se účastnili starosta Mgr. MBA Zdeněk Kučera, Ivan Polák, Ing. Martin Halama, Mgr. Ondřej Lněnička a Stanislav Nekolný MBA, bylo v bodě č. 4 jednohlasně odsouhlaseno „Memorandum ve věci regulace podmínek provozování hazardních her na území HMP“, které předložil, ale i vypracoval MÍSTOSTAROSTA MGR. ONDŘEJ LNĚNIČKA.  Svoje rozhodnutí ještě uvedení politici potvrdili  na řádném jednání Zastupitelstva Letňan, které se konalo  23. 11. 2020. ZDE

Co vlastně bylo odsouhlaseno?   V PREAMBULI materiálu je napsáno, že městské části měly a mají zájem na „účinné“ regulaci provozování hazardních her, aby se minimalizovaly či dokonce zcela vylučovaly socio-patogenní jevy spojené s provozováním hazardu.

Když si ale projdeme celý tento dokument, tak hned v odstavci „Účel memoranda“ v bodě 1 je napsáno, že nebyly ze strany orgánů hl. m. Prahy zohledněny a řádně vypořádány připomínky a požadavky městských částí a nová vyhláška umožnila, aby na území městských částí vznikala kasina a to v počtu zcela neomezeném a kdekoli.

Pokud by toto memorandum padlo na úrodnou půdu a změnila se celopražská pravidla, tak nám né ze strany MHMP ale jednoduchým rozhodnutím stávající rady MČ mohou začít v Letňanech růst nová kasina a herny jako houby po dešti ovšem již pod pevným dohledem našich zastupitelů sedících v Radě MČ Letňany.

Pojďme si krátce zrekapitulovat, jak k tomuto omezení hazardu na území HMP došlo. V roce 2010 bylo zveřejněno prohlášení starostů městských částí, kde bylo přímo napsáno, že tito starostové vyjadřují zásadní nesouhlas s podobou návrhu novely zákona o loteriích, která vzešla z jednání rozpočtového výboru PSP ČR. Dále se starostové dohodli na mimořádném setkání starostů městských částí, které se konalo 9. 4. 2010 a kde se shodli na stejném postupu, kterým se pokusí zabránit dalšímu omezování pravomocí obcí ve věci regulace hazardu na svém území a to formou přiložené petice.

V petici   „Za právo obcí reálně omezovat hazard na svém území“, která byla směrovaná na Ing. Miloslava Vlčka, který v té době byl předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, se doslova uvádí, že obec, na jejímž místě má být loterie nebo hra provozována, „není účastníkem řízení o vydání povolení … k provozování loterie nebo jiné podobné hry podle tohoto zákona“. A petice požaduje, aby obce nebyly zbaveny mimo jiné možnosti spolurozhodovat o provozu videoterminálů s vysokými sázkami a zbaveny tak možnosti účinně bojovat proti neúnosné situaci v oblasti hazardu na svém území. Dále je v petici uvedeno, že obce tento krok považují za další ze série vítězství sázkařské lobby. V tom spatřují starostové zásadní problém, neboť podle nich ministerský úředník stěží dokáže posoudit situaci na konkrétním místě a navíc, jak ukazuje dosavadní praxe, součinnost s obcemi je zde minimální.

Vyjádření klubu Zdravé Letňany

Právě těch několik let omezení hazardu v Praze se ukázalo, že to byl ze strany MHMP určitě ten správný skutek a také, že magistrátní úředníci nejsou pod vlivem hazardní lobby a v Praze ani v Letňanech k žádnému navýšení hazardu nedošlo.  Naopak v Letňanech došlo k razantnímu a významnému snížení počtu heren a kasin z 12 na pouhá dvě, což je nepochybně jev pozitivní. Nedomníváme se, že by Letňany musely opětovně počet heren a kasin navýšit proto, aby bylo možno dostat více financí do letňanského rozpočtu a sportu, čímž argumentuje současné vedení radnice. Naši koaliční zastupitelé v memorandu požadují nejenom samostatnost, jak původně požadovali v petici i starostové, ale už si asi dopředu plánují i rozšíření heren a kasin v Letňanech a to, jak je psáno v memorandu, v počtu zcela neomezeném a na jakýchkoli místech.

To, že pravděpodobný lobbing majitelů kasin asi funguje i v Letňanech, nám koaliční zastupitelé ukázali na posledním jednání letňanského zastupitelstva, které se konalo 23. LISTOPADU 2020 , když při podivném hlasování (které se bude projednávat i na kontrolním výboru), nakonec schválením memoranda Letňany k hazardu přiblížili. Za všechno můžeme poděkovat stávajícím zastupitelům za ANO a ODS Mgr. MBA Zdeňku Kučerovi, Ing. Martinu Halamovi, Mgr. Ondřeji Lněničkovi Stanislavu Nekolnému a novému radnímu pro sport Ivanu Polákovi.

Podpora sportu je nepochybně důležitá a potřebná, ale zásadní otázka zní, jestli jí má být dosaženo za cenu zvýšení počtu kasin a heren v Letňanech. Tato zařízení zcela prokazatelně přispívají k šíření patologických jevů jako jsou závislosti, kriminalita atd. Opravdu chceme pro to, abychom mohli podporovat jiné (sportovce) vytvářet podmínky pro to, aby si mohli kazit život jiní (v hernách a kasinech). A nakonec, kdo z toho bude mít prospěch? Sportovci to určitě nebudou.

Zdravé Letňany k každém případě podporují na území MČ Praha 18 nulovou variantu podniků provozující hazard a nesouhlasí se změnou kompetence zřízení heren a kasin z MHP pouze na místní úřady.

Olaf Deutsch

Zápis z 24. jednání Rady MČ Praha 18 z 11. listopadu 2020    ZDE

 Zápis ze 4. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 18 z 23. listopadu 2020. ZDE

 

 

Vážení přátelé, příznivci klubu SK PROSEK i členové oddílů,
pondělní prezentace k záměru rekonstrukce našeho sportovního areálu se bohužel odkládá. Důvodem je kontakt člena realizačního týmu s osobou, která byla pozitivně testována na Covid-19.
I když zatím nebyl nikdo další následně pozitivně testován, zdraví nás všech je na prvním místě. O náhradním termínu budeme neprodleně informovat.
S pozdravem,
SK PROSEK PRAHA...
Lovosická 559/32, 190 00, Praha 9
IČ: 00539601

Strana 1 z 13