Bleskovka

Letňanská Kazimírka zveřejnila termíny letních táborů pro sezónu 2022 Již nyní můžete vyplnit předběžný zájem a termíny si zapsat do kalendáře Termíny naleznete na webových stránkách https://www.kazimirka.cz/

 

Aktuality

buldokPsí hřiště Tupolevova (Mgr.Walter Zbyněk, 26.2.2014 10:54)
Pane tajemníku, ono v Letňanech těch psích hřišť není zase tolik a jako „psí hřiště Tupolevova“ je uvedeno v investiční části Vašeho rozpočtu a bude nejspíše odvozeno od přilehlé ulice Tupolevova (ul. Příborská je jak jistě víte jinde, ale to jako tajemník naší MČ jistě víte). Takže lokaci jsme si doufám vyjasnili a teď bychom mohli přejít k tomu základnímu, tj. ceně investice za „psí hřiště Tupolevova“. S pozdravem hezkého dne.
Odpovídá: 26.2.2014 , Gerhard
Mnoho občanů hřiště v Příborské vzhledem k blízkosti ZŠ Tupolevova s tímto názvem spojuje (jistě víte, kde leží ZŠ Tupolevova). Pokud jste měl na mysli nové hřiště, pak náklady na projekt a inženýrskou činnost jsou ve výši 64.130,- Kč a ostatní náklady jsou 229.416,- Kč
Číst dál: Informace z webové stránky Valmalk.cz - na téma Psí louka Malkovského

 

matepravovedetLentilková malá domů - z webové stránky SVJ čp. 450  
Projekt Letňanských lentilek už není jen truc akcí prosazenou jedním radním proti vůli a hlasitému odporu místních. Jak se ukazuje, je to současně nástroj pro vyvádění veřejných peněz do struktur, které jsou personálně propojené s představiteli Rady Městské části Praha 18. Dokladem toho je předražená investiční akce psí hřiště v Malkovského ulici v ceně 300 tisíc korun.
Číst dál: Co má na webu SVJ domu čp. 450

obcansky zakonikNový občanský zákonník přidal k dosavadním důvodům ještě jeden - marnotratnost nebo zadluženost. Zůstavitel může vydědit nepominutelného dědice, který mu neposkytl pomoc v nouzi, o zůstavitele neprojevuje opravdový zájem, byl odsouzen za trestný čin svědčící o jeho zvrhlé povaze nebo vede trvale nezřízený život. Nový zákoník však přidal ještě jeden důvod: marnotratnost nebo zadluženost.
Číst dál: Nový občanský zákoník - Vydědění

starostoveods02Dlouholetý starosta městské části Praha Kbely a zakládající člen ODS Pavel Žďárský opustil stranu. Spolu s ním odešlo dalších 34 kbelských občanských demokratů. Žďárský to řekl ČTK. Důvodem byl nesouhlas se stavem strany a s jejím dlouhodobým vedením. „Bylo to poměrně bolestné rozhodnutí," poznamenal Žďárský, který v roce 1991 pomáhal ODS zakládat. Svůj odchod zdůvodnil stavem, v jakém se strana v poslední době nacházela, a to v Praze i na celorepublikové úrovni. 
Číst dál: Dlouholetý starosta Kbel Žďárský opustil ODS

 

matepravovedetPřevzato z blogu Václava Urbana z 04. 02. 2014 
Díky bohu se začalo mluvit o skryté, ale reálné chudobě v naší společnosti. Někteří rodiče nemají ani na to, aby zaplatili dětem obědy. Z průzkumu několika pražských škol vyplynulo, že až deset procent dětí neobědvá. Mnoho dětí chodí s ostatními do jídelny, ale nemohou si vzít polévku ani hlavní jídlo – dovolí jim jen napít se čaje… Jejich rodiče nemají na školní obědy peníze! Rodiče těchto dětí nemají ani doma dostatek jídla, aby se děti najedly alespoň tady. V odezvě na tyto zprávy se také zvedla vlna solidarity a nápady jako národní sbírka potravin, nadace, která platí některým žákům obědy, či obecní sbírky. Ve vší úctě, je to chvályhodné, ale myslím si, že v tomto případě to není efektivní řešení problému. Nejrychlejší pomoc by měla přijít s doporučením školním jídelnám, aby dětem bez oběda neodpíraly polévku a chléb. Na to by měla stačit stávající dotace, kterou na žáka jídelna dostává.
Číst dál: Kolik tisíc dětských obědů se dneska rozkradlo?