ChlapecLinka bezpečí (LB) přijala v roce 2012 celkem 238183 hovorů. Počet tematických hovorů se oproti loňsku zvýšil o 14%, spolu s tím roste i počet hodin, které věnujeme práci s klienty. V případě E-mailové poradny LB a Chatu LB se počet dotazů každý rok zvyšuje, stejně tomu bylo i v roce 2012.

Na E-mailovou poradnu LB přišlo 887 dotazů, v rámci kterých se řešilo 932 problémů a na Chatu LB jsme během roku zaznamenali 752 kontaktů, v rámci kterých jsme s dětmi řešili 882 problémů. Co se týče online služeb, tak nezaznamenáváme téměř žádné testovací hovory, jak tomu bývá na telefonní lince.

„Mezi čtyři témata, u kterých je patrný nárůst, patří strach, osamělost, sebevražedné tendence a problémy spojené se sexuálním vyzráváním. Také proto chystá Sdružení Linka bezpečí v roce 2013 vydání další odborné publikace, tentokrát na téma Děti a jejich sexualita,“ říká Richard Schinko, ředitel Sdružení Linka bezpečí.

Jak vypadal průměrný den na Lince bezpečí v roce 2012?

Přijali jsme 653 hovorů

s dětmi jsme řešili 344 hovorů (poskytli jsme informaci, převzali poděkování nebo vzkaz)

z toho se 123 hovorů týkalo konkrétního tématu:

15       dětí se dotazovalo na rodinné vztahy (hádky rodičů, rozvod, nezájem rodičů atd.)

8          hovorů se týkalo týrání, zneužívání, zanedbávání                                     

9          volajících se svěřilo s konfliktním partnerským vztahem nebo rozchodem         

9          dětí volalo kvůli vztahům s kamarády                                            

6          hovorů se týkalo šikany                                          

6          klientů trápilo posmívání kamarádů                                   

6          telefonátů se týkalo nejrůznějších strachů a obav                                     

6          dotazů se úzce dotýkalo školního prostředí, učení a vztahů s učiteli                   

3          volající se zajímali o problematiku spojenou s těhotenstvím                               

3          děti volaly kvůli sebevražedným tendencím                                  

2          hovory jsme vedli na téma závislosti

Každý den na Lince bezpečí posloucháme dětské příběhy.. za 19 let provozu jich bylo již téměř 9 miliónů. Vážíme si důvěry našich klientů. Každý, kdo se chce s námi podělit o svou zkušenost, může nyní napsat na náš email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Samozřejmě i v tomto případě ctíme anonymitu klienta.

O lince bezpečí:

Linka bezpečí je největší a nejstarší dětská krizová linka v České republice, dostupná na mezinárodním čísle 116 111. Denně přijme zhruba 700 telefonátů. Její odborníci poskytují pomoc a poradenství dětem a mladistvým, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci. Kromě telefonického kontaktu lze využít rovněž online služby. Jako jediná u nás je Linka bezpečí k dispozici nonstop a zdarma z mobilních telefonů i pevných linek. V nepřetržitém směnném provozu se zde střídá 100 konzultantů, kteří každý den přijmou téměř 700 telefonátů. Kromě Linky bezpečí nabízí Sdružení Linka bezpečí také pomoc rodičům a pedagogům, kteří potřebují poradit s výchovnými problémy týkající se dětí. Obracet se mohou na Rodičovskou linku 840 111 234. Více informací o Sdružení Linka bezpečí se dozvíte na www.linkabezpeci.cz.

Zdroj: nicm