Před sto lety se pražští plánovači zamysleli a navrhli ve stopě dnešní Liberecké a Veselské ulice dálnici do Liberce. První část k Avii Letňany byla zprovozněná v roce 1987. Jak vzpomínal kdysi pan Králík, manžel bývalé tajemnice úřadu, navazující silnice k betonárce byla postavená tak, aby měla podloží připravené na prodloužení do Kbel. V 90. letech 20. století se začalo diskutovat, ze které strany kopců má silnice vést. Diskuse byla ukončena teprve loni, kdy Letňany vydaly oficiální stanovisko, že obchvat Letňan má vést po dnešní silnici kolem betonárky. Prosazoval jsem tehdy řešení s použitím územního rozhodnutí, které má silnice od roku 2007, tedy už neuvěřitelných 19 let. Silnice mohla vést za beto nárkou a stočit se po bývalé letovské vlečce k Toužimské. Radní rozhodli, že má obchvat vést před betonárkou, což bylo řešení, které se nelíbilo části obyvatel ulice Nepomuckých. Podřídil jsem se politicky odvážnému řešení. Několik dní jsme jezdili po krásné nové silnici a ve středu se tam objevila značka, že po obchvatu smějí jezdit jen zahrádkáři a betonárka. Občas jezdím za rodiči na zahradu. Jsem tedy taky zahrádkář? Můžu tam jet? Nebo tak říkají na radnici obyvatelům Letňanských zahrad? V silničním zákoně nic o zahrádkářích není. Tahle absurdita úplně křičí. Stanislav Nekolný je bezpochyby nejúspěšnější radní. Dokázal sehnat peníze na obchvat Letňan, ale začala tam jezdit auta. Stěžoval si na to někdo, že je museli hned zakázat? Musím říct, že tahle trpká ironie pramení z toho, že jsem měl radost z provedení stavby. Ulice byla pěkně opravená a všude má dostatečnou šířku. Podařilo se vyřešit provizorní zastávku v obou směrech, nic nebrání provozu autobusů, snad tam budou brzy jezdit. Hezky plynule je udělaná zvýšená křižovatka s ulicí Miroslava Hajna. V rámci možností se mysleli i na chodce: podařilo se vybudovat i zpevněné krajnice, které plní funkci chodníku. Udělali tu kus dobré práce. K zoufalým výpadům Ondřeje Lněničky, který se snaží zakrýt svoji kauzu, se nebudu vyjadřovat. Ještě se ani nestačil omluvit za minulé útoky. Omluva není známkou slabosti, pane Lněničko!
Mgr. Radek Čermák, zastupitel (Zdravé Letňany)