Bleskovka

Střednědobý výhled rozpočtu MČ Praha 18 na období do roku 2029

Zde

 

aviaJedním z důležitých bodů, které byly na programu jednání 10. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 18, které proběhlo 17. června byl i nesouhlas městské Letňany s memorandem (které, mimochodem, zastupitelé při jednání ani neměli k dispozici), které by přiblížilo realizaci stavebního projektu Avia City v části bývalé továrny AVIE, kterou navrhuje stávající investor společnost ODIEN.

Díky tomuto rozhodnutí pravděpodobně nedojde ke změně územního plánu a reálně hrozí, že investor v místě zrealizuje namísto potřebného bydlení opět projekty zahrnující sklady, výrobu a další aktivity, které mohou vyvolávat výrazný nárůst hluku a nákladní dopravy, jak to umožňuje současný územní plán. Rovněž hrozí, že tímto rozhodnutím radnice letňanští přijdou v reálu o plánovaná školská zařízení, a tak potřebnou infrastrukturu.

Zástupce radnice po tomto upozornění na tento dopad doslova prohlásil, že zastupitelé za Zdravé Letňany pouze straší veřejnost.

Dále následovala naše přímá otázka a to na zástupce investora „co bude následovat když ke změně územního plánu nedojde“ a ten odpověděl , že pokud Letňany nadále nebudou s memorandem a tím i s výstavbou Avia City souhlasit tak stávající areál bývalé továrny bude opět sloužit tak jak mu umožňuje územní plán doposud tzn. těžká výroba a velké skladovací prostory.

Za Zdravé Letňany jsme i předložili protinávrh, který by umožnil další jednání všech zúčastněných tak, aby bylo území řešeno maximálně ohleduplně k charakteru Letňan, ale naše návrhy byly koalicí ANO, ODS a TOP 09  jednomyslně smeteny ze stolu. Dokonce jsme nedostali ani odpověď na jednoduchou otázku jak hodlá vedení MČ v této věci dále postupovat.

Na konci jednání tohoto bodu zastupitelstva je zřejmé, že po sedmnácti letech projednávání na všech úrovních jednání mezi investorem, MČ Praha 18 a pražským magistrátem dospělo díky koaličním politikům za ANO, ODS a TOP 09 opět do mrtvého bodu a nadále se v Letňanech bude stavět pouze na zelených plochách a minimem infrastruktury?