Bleskovka

Střednědobý výhled rozpočtu MČ Praha 18 na období do roku 2029

Zde

 

BahokNa úřední desce byl vyvěšen záměr na směnu pozemků mezi městskou částí Letňany a firmou CPI Byty.  Spolek Zdravé Letňany zásadně nesouhlasí s možným předáním areálu Bahok v Malkovského ulici společnosti CPI. Tento areál poskytuje občanům důležité služby a bylo by škoda, aby zde vznikl další výškový dům jako o kus dál v Malkovského a Křivoklátské, a to na daleko větší ploše.

Podle našeho názoru by šlo o „tunelování“ občanské vybavenosti, kdy se městská část vzdává služeb občanům, aby umožnila další přemrštěnou výstavbu. Řádný hospodář na radnici by dělal pravý opak. Pokud se záměr uskuteční, radnice vymění areál za sáňkovací kopec a zbylý pavilon školky Místecká, což by byla velmi špatná výměna vzhledem k tomu, že město ústy náměstka primátora Hlaváčka přislíbilo pomoc se zabráněním výstavbě ve vnitrobloku vedle školky Místecká. Pokud chce radnice pomoci lékařům v Místecké, mohlo by další zdravotní středisko vzniknout právě nástavbou na Bahoku. Prací radnice je právě rozvíjet občanskou vybavenost.

Letňanská radnice by směnou postupovala podle stejného scénáře jako v případě klíčového pozemku mezi Tupolevovou a Kbelskou, který poskytla developerovi výměnou za nepotřebné pozemky u Veselské ulice. Slibovala, že na získaných pozemcích bude točna autobusu, ale to se nakonec nestalo. Na bývalém obecním pozemku mezi Tupolevovou a Kbelskou podle informací z městské části současná letňanská koalice prosazuje výstavbu do výšky 12 podlaží.

Připomínky ke zveřejněnému záměru jsme předali na radnici Prahy 18 v termínu úterý 28. června.

text bahok