Bleskovka

Městská část Praha 18 ve spolupráci s MUDr. Dagmar Vítovou a AESKULAB a.s. otevřela od 1. ledna 2021 nové odběrové místo pro zjištění nemoci COVID 19. Najdete ho na adrese Třinecká 650, vstup zezadu brankou k parkovišti, dále pak po venkovním schodišti nebo výtahem do prvního patra. Objednat se lze přímo na webových stránkách společnosti AESKULAB – www.aeskulab.cz. zdroj: Letnanské listy

 

V sobotu 21. května proběhly pro kulináře a znalce Staročeského hodování Vepřové hody.

 

 Vepřové hody organizovala již podruhé ve Sportareálu v Třinecké ulici letňanská radnice.  Zabíjačkové speciality, prejt, jitrnice, jelítka guláš, ovarové koleno a hlavně studené pivo pro letňanské připravila společnost Charastal s.r.o.   Vepřové pochoutky byly konzumovány v příjemném posezení venkovní terasy sportovního klubu.  Pro malé děti byl připraven radniční nafukovací skákací hrad a také stánek s cukrovou vatou. Den se vydařil včetně krásného počasí.

 

Další příjemná informace je, že radnice tuto akci pojala jako nízkorozpočtovou a  tím i ukázala, že i za málo peněz se dá uspořádat  docela pěkná akce.

Text: Olaf Deutsch