Bleskovka

Městská část Praha 18 ve spolupráci s MUDr. Dagmar Vítovou a AESKULAB a.s. otevřela od 1. ledna 2021 nové odběrové místo pro zjištění nemoci COVID 19. Najdete ho na adrese Třinecká 650, vstup zezadu brankou k parkovišti, dále pak po venkovním schodišti nebo výtahem do prvního patra. Objednat se lze přímo na webových stránkách společnosti AESKULAB – www.aeskulab.cz. zdroj: Letnanské listy

 

 Kopie alcaponeprstJako jeden z bodů jednání zastupitelstva Městské části Praha 18. které se konalo dne 23. ŘÍJNA 2017 bylo vyhlášení podmínek pro poskytnutí dotací pro rok 2018 v oblasti sportu a volného času s tím, že dotačního řízení je zaměřeno na poskytování služeb letňanským občanům. Považoval jsem za důležité zeptat se místostarosty pana Lercha (ODA) zda se u schválených projektů dělají průběžné kontroly. Dostal jsem odpověď v podobě standartních plků ze kterých jsem se vlastně nic nedozvěděl a proto jsem otázku opakoval, místostarosta Lerch odpověděl, že ANO.

Poté mi mimo záznam předsedkyně kontrolního výboru řekla, proč jsem se vlastně ptal, že oni přeci v kontrolním výboru průběžně dostávají závěrečné správy grantů ke kontrole. Snažil jsem se vysvětlit, že jsem nemluvil o následné kontrole ale o průběžné kontrole, která se vykonává v průběhu realizace projektů. Osobně se domnívám, že u grantů jejíž částka je nad 40-50 tisíc korun by se průběžné kontroly měly zavést. Dále mne napadla otázka, co si asi pan místostarosta představuje, když se ho někdo zeptá co je to průběžná kontrola plnění indikátorů projektu? 

 

Olaf Deutsch, zastupitel