Bleskovka

Dobrý den,

 dovoluji si Vás jménem pana radního pozvat k projednání aktuální situace sportovního areálu SK Prosek, a to dne 16. 7. v 16.30 na Novou radnici, Mariánské náměstí 2, místnost 135.

 S pozdravem

Mgr. Lucie Charvátová, M.A.

asistent radního

 

cyklomagistrálaSeverovýchodní cyklomagistrála. Tentokrát sdílíme informace o velkolepém cyklistickém projektu, kvůli němuž vzniklo memorandum městských částí, na němž je mezi podpisy starostů devíti městských částí podpis i starosty Letňan. Na základě memoranda se začala tato cyklomagistrála projektovat a dostala se i do celopražských koncepčních dokumentů. Jde o svým způsobem revoluční řešení, které vychází z úspěšného západoevropského konceptu cycle highways. Cyklomagistrála je vedena co ...nejméně kolizně na samostatném tělese spolu s železnicemi nebo silnicemi. Jde o řešení, které umožní cyklistům rychle se pohybovat po Praze, aniž by docházelo ke střetu s motorovou dopravu, což jistě ocení i motoristé.

 
Severní trasa pro Letňanské byla provizorně zprovozněna spolu s cyklostezkou Mladoboleslavská v roce 2016. Dá se projet od Beladovy ulice po cyklostezce a celkem klidnými ulicemi Nad Klíčovem, Ke Klíčovu a U vinných sklepů až dolů k Rokytce (cyklotrasa A267). Letňany projektovaly ještě objezd nástupiště autobusů na metru Letňany, ale projekt z roku 2016 místostarosta Miffek odmítl dále projednávat i předat k realizaci Praze. Jeho nečinností se zabýval i kontrolní výbor. Neukáznění cyklisté se tak dnes motají mezi čekajícími cestujícími. Nakonec projekt začalo znovu připravovat samo hlavní město a letňanský projekt je zmařenou investicí. Náš názor: Letňany by se měly vrátit ke spolupráci na tomto projektu, aby se začalo co nejdříve stavět.
Trasa od Letňan k Rokytce: https://mapy.cz/s/2ZpaL
Odkaz na článek o cyklomagistrále: https://1url.cz/LMKLb