Bleskovka

JUNGLE Sport park Letňany, lezení, gymnastika, parkour, jóga i workout to jsou  možnosti pohybového vyžití obyvatel Letňan v novém  sportovním centrum.  Najdete je na adrese Veselská 699.

V sobotu 27. dubna zajistila MČ Prahy 18 v  Žamberské ulici Kolonie u Avie  přistavení  kontejnerů na bioodpad.   Majitelé rodinných domků  v Kolonii u Avie  celé předjaří čekali hlavně na zajištění odvozu   listí, trávy a  rostlin z loňského roku,  ale  také na odvezení čerstvě posekané trávy a  ořezaných  větví  z prvního  letošního prořezu.   

Jaké však bylo nemilé překvapení, když místo  potřebného  kontejneru na bioodpad, který se běžně již léta do Kolonie u Avie přistavuje,  byl přivezen jiný  naprosto nevhodný pevný malý kontejner, který je určen spíše  pro  odvoz těžkého  stavebního odpadu a stavební suti.   Kontejner byl nejen malý, ale především neměl ani  otevírací zadní stranu, která je nutná pro dopravu volně loženého bioodpadu.  Jediné plus této sobotní akce bylo, že když byl kontejner plně naložen ihned přijelo  těžké nákladní auto a převezlo další prázdný a tak místo dvou kontejnerů, které jsme  běžně dříve v kolonii naložili  byly  přistaveny kontejnery postupně tři.  Bohužel tím, že byl přistaven opravdu nevhodný  až příliš vysoký kontejner, nešlo naložit vše,  co občané z kolonky potřebovali a tak stará tráva, nebo  loňské těžké  listí muselo zůstat na zahradách.  Do výšky cca 150 centimetrů,   což je výška zmiňovaného kontejneru, plně naložená  kolečka  jen tak někdo do výšky neunesl, navíc zde bydlí především starší občané. Kdo na této akci vlastně vydělal?  Majitelům zahrad  zůstal  na zahradě  starý bioodpad a na městský biokompost se dostaly místo  trávy a starého listí pouze  staré ořezané větve.  Spokojený ten den byl  možná  pouze dopravce, který  dodal nevhodně vysoké a přitom obsahem malé kontejnery,   kterých   bylo tím pádem potřeba o jednu třetinu více než obvykle.  Jsme velmi rádi, že se kontejnery na bioodpad pravidelně přistavují, ale měl by někdo kompetentní napříště dohlédnout, aby tato velmi dobrá služba občanům, která jistě není zadarmo,  již tuto zbytečnou chybu v podobě nevhodných kontejnerů do budoucna již neměla.