Bleskovka

Drakiádu sice byla zrušená ale využijte její ,,On-line,, verzi! Vyfoťte se s drakem, viz letáček, a zašlete směrem k nám, soutěžíme o hodně krásných cen. Další informace naleznete ZDE

Veřejný život

draci

papoušek

 

 

 

 

 

 

 

 Přijďte se podívat na volně létající papoušky!

V neděli 4.10.2020 od 14:00 do 17:00 se opět přátelé papoušků sejdou v Letňanském Lesoparku. Mezi papoušky budete moci vidět různé druhy - jak odpočívají na bidle, pohupují se na stromě a nebo jak se zrovna jdou proletět!

Přijít můžete "na čumendu", nebo klidně i se svým papouškem!
.

RadniceSlušnost i otevřenost radnice ztratila nástupem této garnitury. Tři volební období trvalo, než si Praha 18 získala kredit a úřad se stal jedním z nejuznávanějších v rámci ČR. V současnosti je úřad prakticky bez vedení, neboť nápady hýří spíše zaměstnanci a někteří radní a šéf úřadu vše odsouhlasí. Má totiž nůž na krku. Buď bude poslouchat, nebo skončí. Takže už nemůže ovlivnit ani odměny zaměstnanců. Ty navrhují radní v pořadí: 1. oblíbenci, 2. poslušní, 3. neposlušní bez ohledu na výši pracovního úvazku. Úsměvná je např. změna pružné pracovní doby, kdy úředníci mají na jedné straně nařízenou pevnou pracovní dobu v rozsahu téměř 33 hodin, takže na vlastní volbu zbývá pouze 7 úředních hodin denně v době od 6:00 hodin do 19:00 hodin (pátek do 15 hodin). Nicméně jiným rozhodnutím si pevnou pracovní dobu v pátek mohou napracovat. Takže úředníci ztrácí "dřepěním" na úřadu motivaci pracovat tak, aby byla radnice opravdu otevřená pro občany a jejich jedinou motivací je úřadovat tak, aby v pátek nemuseli do práce. Takže hlavní motivační prvky resp.benefity jako pružná pracovní doba a spravedlivé odměny vyšuměly.

Vladislav Gerhard, ex tajemník MČ Letňany

 

mobilChcete získat upozornění, že jste přišli do styku s lidmi pozitivně testovanými na koronavirus a tím získat možnost včas zareagovat a podstoupit test či preventivní lékařskou prohlídku? V Česku vzniká unikátní aplikace v rámci projektu COVID19 CZ. Dokáže nákazu poměrně přesně trasovat. Tým expertů z Mapy.cz právě vydal aktualizaci pro operační systémy Android i iOS, která chce díky sdílení polohy upozorňovat na možná setkání s nákazou. „Polohová data uživatelů budou samozřejmě anonymní a oddělená od ostatních funkcí map. Přihlášení v aplikaci proto nebude potřeba,“ říká šéf vývojářů Mapy.cz Martin Jeřábek. K účasti postačí uživateli aplikace Mapy.cz dát souhlas se sdílením své polohy. „Aktualizovaná aplikace je dostupná od pátku 20. března večer.

Číst dál: Chceme zastavit šíření koronaviru, pomozte nám, vyzývá tým Mapy.cz

coronavirus

 

 Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozorňuje spotřebitele na případy zneužívání obav veřejnosti - v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 - některými prodejci doplňků stravy. V rámci aktuálně řešených případů inspektoři SZPI zjistili, že při propagaci doplňků stravy někteří prodejci používají zakázaná léčebná tvrzení a nepovolená zdravotní tvrzení a to právě uváděním údajných účinků proti koronaviru. Jde o následující případy:

Číst dál: Zneužívání obav veřejnosti - v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19

Strana 1 z 20