Bleskovka

PETICE  proti zastavění  sportovišť v areálu SK Prosek.   Jste proti  další rozsáhlé zástavbě,  podepisujte petici  "Nový prosek".

vastavitTaké letos čekají obyvatele Letňan velké kulturní akce pod širým nebem na letňanském letišti, které přilákají velké množství návštěvníků. Vedle dubnového Majálesu a Utuberingu to bude v květnu koncert skupiny MUSE a o letních prázdninách koncerty zpěváka Ed Sheerana a koncert skupiny Metallica. (Tabulka s přesnými termíny je uvedena za článkem).

Policie ČR společně s organizátory akcí a Městskou policií hl. m. Prahy opět přijme řadu opatření směřujících k zajištění bezpečnosti osob, majetku a veřejného pořádku. Stejně jako v loňském roce budou policisté dělat vše pro to, aby občané Letňan byli pořádáním koncertů co nejméně omezováni v obvyklém způsobu života.

V souvislosti s pořádáním akcí dojde i k dopravním omezením - k uzavření některých pozemních komunikací a tím omezení vjezdu do Letňan vždy v den konání koncertu. Na základě doporučení speciálně zřízené komise Rady MČ Praha 18 a po dohodě s Policí ČR vydá městská část Praha 18 pro své občany zdarma vjezdové rezidenční karty s platností na 2 roky (tj. 2019 – 2020). Na kartě bude uveden odkaz na informace (www.letnany.cz), kde si občané přečtou, pro jaké akce karta platí a v jakém termínu. Karta bude opatřena QR kódem, který občany rychle nasměruje na stránky s informacemi.

Přesné informace k uzávěrám a k přijatým opatřením budou průběžně zveřejňovány v Letňanských listech, na webových stránkách www.letnany.cz (služby - dopravní informace)  a na facebooku Naše Letňany. Žádáme tímto občany městské části Praha 18, aby si své rezidenční vjezdové karty včas vyzvedli, případně o této možnosti informovali ty spoluobčany, kteří nemají možnost informační kanály MČ sledovat. Veškeré dotazy, týkající se rezidenčních vjezdových karet, je možno směřovat na vedoucí odboru dopravy a životního prostřední ÚMČ Praha 18 Ing. Janu Káparovou, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Rezidenční vjezdovou kartu může obdržet:

Fyzická osoba, která má místo trvalého pobytu ve vymezené oblasti MČ Praha 18 (a to na základě předložení občanského průkazu a OTP vozidla, na které bude karta evidována);

Fyzická osoba, která je vlastníkem nemovitosti, nacházející se ve vymezené oblasti MČ Praha 18 (a to na základě předložení občanského průkazu, výpisu z katastru nemovitostí a OTP vozidla, na které bude karta evidována);

Fyzická osoba s nájemní smlouvou k pobytu ve vymezené oblasti MČ Praha 18 (a to na základě předložení občanského průkazu, nájemní smlouvy a OTP vozidla, na které bude karta evidována);

Právnická nebo fyzická osoba, která má sídlo nebo provozovnu ve vymezené oblasti MČ Praha 18 (a to na základě předložení dokladu o sídle firmy nebo provozovny a OTP vozidla, na které bude karta evidována).

Karta je nepřenosná a musí v ní být vyplněna registrační značka, jinak je neplatná!

Vážení občané, rádi bychom vás tímto požádali, abyste omezení, která bude třeba v souvislosti s pořádáním koncertů přijmout, respektovali a počítali s nimi při plánování svých aktivit. Návštěvníky akcí bychom zase chtěli požádat, aby svá vozidla zanechali doma a dali přednost městské hromadné dopravě, jejíž provoz bude v rizikových dnech posílen. 

Věřte, že žádná ze složek, která se bude podílet na zachování klidu a pořádku v Letňanech, nechce občany MČ Praha 18 žádným způsobem šikanovat, naopak – všechny chtějí ochránit jejich bezpečí a majetek i veřejný pořádek.

Kartu je možno vyzvednout od 18. února 2019 v úředních hodinách v podatelně Úřadu MČ Praha 18 v přízemí radnice, Bechyňská 639, Praha 9.                                Úřední hodiny podatelna  

  Pondělí   8:30 - 17:00  

  Úterý   8:30 - 14:30  

  Středa   8:30 - 17:00  

  Čtvrtek   8:30 - 14:30  

  Pátek   8:30 - 10:30  

Seznam akcí, které se budou v roce 2019 konat na letňanském letišti

 Datum   Akce   Doba konání produkce   Předpokládaný počet návštěvníků  

27.04.2019   Majáles + Utubering   14:00 – 23:00   20.000  

26.05.2019   MUSE       25.000  

07.-08.07.2019   Ed Sheeran   15:00 – 23:00   50.000 x 2  

18.08.2019   Metallica   15:00 – 23:00   50.000  

Zdroj:  https://www.letnany.cz/velke-kulturni-akce-2019-rezidencni-vjezdove-karty/d-50039?fbclid=IwAR2LKevtz4lZTUSEKJEyZrnosQx8XgtLaUeFWHXIETMxEn4_Z5cqBdiFSiM