Bleskovka

JUNGLE Sport park Letňany, lezení, gymnastika, parkour, jóga i workout to jsou  možnosti pohybového vyžití obyvatel Letňan v novém  sportovním centrum.  Najdete je na adrese Veselská 699.

 

starostoveods02Poslední zasedání Zastupitelstva městské části Praha 18, které se konalo ve čtvrtek 12. září 2013, s sebou mimo jiné přineslo i změny ve vedení letňanské radnice. Na základě dohody tří nejsilnějších politických stran byla dosavadní koalice ODS a TOP 09 rozšířena o ČSSD. Představitelé těchto stran se dohodli na spolupráci při rozhodování a při vedení městské části až do konce stávajícího volebního období. Tento krok s sebou přinesl i personální změny ve složení Rady městské části, a to na pozici starosty, některých radních a předsedů dvou výborů. Na zasedání zastupitelstva rezignovali na své funkce stávající starosta Mgr. Ondřej Lněnička (ODS), zástupce starosty Ing. Stanislav Tomášek (ODS), radní Mgr. Ivan Kabický (ODS), Ing. Martin Halama (ODS), předseda finančního výboru, a David Kolínský (nezávislý), předseda kontrolního výboru. Odvolán byl zástupce starosty Mgr. Martin Zástěra (TOP 09). 
V dalším průběhu zasedání pak byly uvolněné funkce nově obsazeny. Starostou byl zvolen Mgr. Ivan Kabický (ODS), dalšími členy Rady městké části Praha 18 jsou: Iveta Lojková – zástupkyně starosty (TOP 09), Mgr. Ondřej Lněnička – zástupce starosty (ODS), PaedDr. Věra Ježková – zástupkyně starosty (ODS), Oldřich Miffek – zástupce starosty (ČSSD), Ing. Jan Mikulecký PhD. – radní (ODS) a Ondřej Lerch – radní (ČSSD). Předsedou kontrolního výboru byl zvolen Ing. Martin Halama (ODS), Ing. Stanislav Tomášek (ODS) se stal předsedou finančního výboru. „Jedním z důvodů této změny bylo přizvání k odpovědnosti a spolupráci do konce volebního období zástupce ČSSD, kteří historicky pro městskou část Praha 18 odvedli velký kus práce a mají ve svých řadách nemálo odborníků,“ uvedl Ivan Kabický, nově zvolený starosta. „První jednání Rady v novém složení proběhne 18. září a kromě jiného na něm budou rozděleny kompetence jednotlivých radních v příštím období,“ doplnil Kabický.
 
Zdroj: letnany.cz
 

Vyjádření Zdravé Letňany o.s.

Dnes  nám zástupce vedení letňanské  TOP 09 potvrdil, že koaliční smlouva  mezi  letňanskou TOP 09 a ODS byla již před jednáním zastutelstva ukončena a proto  vyjádření uvedené na webu letňanské radnice není pravdivé. To co nám ODS v Letňanech předvedla byl prostý politický handl a  tak máme v Letňanech koalici ODS - ČSSD - Iveta Lojková,  ovšem bez podpory klubu zastupitelů letňanské TOP 09,  ale údajně s podporou TOP 09 Praha 9.

Olaf Deutsch, předseda Zdravé Letňany .cz

 Související článek:  zde