Bleskovka

Předsedkyně Výboru pro kulturu, volný čas, zdravotnictví a sociální záležitosti ZMČ Praha 18 svolává řádné zasedání Výboru na 16. září 2020 od 18.00 hodin Jednání se bude konat v obřadní síni Úřadu městské části Bechyňská 639, Praha 18. Program jednání: ZDE

mladá holkaVe dnech od 15. do 19. února 2016 uspořádala Vysoká škola CEVRO Institut již šestý ročník oblíbeného vzdělávacího projektu, který studentům, zejména maturitních ročníků, umožnil vyzkoušet si zdarma na týden život studenta vysoké školy. Pro získání certifikátu o absolvování se museli studenti aktivně zúčastnit minimálně 24 hodin výuky, tj. 12 přednášek či seminářů a napsat závěrečnou esej z nabytých vědomostí.   Na výběr měli studenti přednášky z povinných kurzů zejména bakalářského studia i z celé řady volitelných předmětů. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 50 studentů ze 40 středních škol z celé České republiky.

Všichni měli možnost vybrat si z nabídky přednášek a seminářů, o které se zajímají. „Letošní ročník hodnotíme jako rekordní, ať už z pohledu zájmu ze strany studentů, tak z pohledu kvality a množství přednášek, a to především díky účasti špičkových vyučujících. O projekt byl letos takový zájem, že jsme již v polovině ledna museli z kapacitních důvodů zastavit registraci,“ říká Ladislav Mrklas, prorektor pro studium Vysoké školy CEVRO Institut.   Projekt se zaměřuje na představení studia práva, ekonomie, politologie a mezinárodních vztahů s cílem umožnit středoškolákům seznámit se s předními akademiky, vyzkoušet si styl výuky na vysoké škole a v neposlední řadě pomoci v rozhodování, co je to pravé. „Celá akce se mi velice líbila a její příští ročník mohu doporučit všem, kdo ve volbě vysokoškolského studia a zaměření stále nemají jasno,“ popisuje Sára Stankovská z Gymnázia Vítězslava Nováka z Jindřichova Hradce.

Zdroj: NICM