Bleskovka

Patříte k milovníkům country a oblíbili jste si soutěžní přehlídku kapel Legedy Věnce buřtů? Tak si už teď zapište do kalendáře tři data – 14. a 23. května a 13. června, ale hlavně nezapomeňte přijít do PVA EXPO PRAHA. Více na letnany.cz

ddm 137. ročník krajského kola SOČDům dětí a mládeže hl. m. Prahy ve spolupráci s Národním institutem pro další vzdělávání pořádají v pondělí 27. dubna od 9 hodin krajské kolo již 37. ročníku SOČ - středoškolské odborné činnosti. Tato prestižní soutěž je určena studentům všech typů středních škol, kteří chtějí změřit síly se svými vrstevníky a prokázat své znalosti a schopnosti v některém z osmnácti vědních oborů. Podmínkou účasti v soutěži je vypracování samostatné práce nebo vytvoření učební pomůcky, kterou student předloží k odbornému posouzení a obhájí před odbornou porotou.

Slavnostní zahájení krajského kola pro Prahu proběhne ve Velkém sále Karlínského Spektra DDM hl. m. Prahy v 9 hodin, jednotlivé obhajoby pak započnou v 9.30. V letošním roce budou členové odborných porot vybírat z 81 studentských prací. Vybraní studenti postoupí do celostátního kola, které se uskuteční ve dnech 19. až 21. června 2015 v Praze na Vysoké škole ekonomické. Ti nejlepší dostanou příležitost reprezentovat Českou republiku také na mezinárodních soutěžích.

zdroj: NICM