Bleskovka

Pro milovníky vína, ale nejen pro ně, připravila MČ Praha 18 další ročník oblíbeného Vinobraní. Sklenku lahodného moku při zvuků muziky různých žánrů si můžete vychutnat v sobotu 7. září od 13 hodin na Staré Návsi.V průběhu odpoledne a večera zahraje a zazpívá Cimbálová muzika Professional JMF Music, kapela Flám, skupina Holokrci či Marian Vojtko. Zdroj: MČ Praha 18,  Plakát

 

vzdelani - VŠMinistr školství Marcel Chládek připravuje novelu, která počítá se zavedením matematiky jako povinné součásti maturitní zkoušky už ve školním roce 2018/2019. Takže prvními, kdo tuto maturitu podstoupí, budou letošní deváťáci. Jedinou výjimkou budou obory, kde se matematika nevyučuje (např. umělecké obory).

K posouzení vládě ji hodlá předložit příští rok. Matematiky by podle ministra měla zvýšit zájem o technické obory, o které je momentálně malý zájem. Dále by také chtěl, aby se zlepšila i výuka matematiky na základních školách, aby se jí děti nebály a také, aby se více využívaly příklady z praxe. Kvůli tomu už jednal s děkany pedagogických fakult.

Více si přečtěte ZDE.

Zdroj:NICM