Bleskovka

Pražský magistrát znovu spouští projekt Dotazy na radní. Jednotlivým členům rady hlavního města Prahy je opět možné prostřednictvím stránek dotazy.praha.eu pokládat dotazy, které spadají do jejich kompetence. Zdroj, další info:praha.eu

Pro pracovníky s mládeží

mladezeu 02 3

Znáte program Dobro-druzi, jež se zaměřuje na rozvoj filantropických aktivit dětí a mládeže.  Stále je ještě čas přihlásit se do letošního ročníku a stát se Dobro-druhy!  Znáte někoho, kdo pomoc potřebuje? Napadá vás, jak získat peníze pro dobrou věc? V Nadaci Via se otevírá program Dobro-druzi, který je zaměřený na rozvoj filantropických aktivit dětí a mládeže. Číst dál: Staňte se Dobro-druhy. Pomáhat může být dobrodružství!

mladezeu 02 3Ministerstvo pro místní rozvoj ČR (MMR) letos pořádá již 5. ročník úspěšné soutěže pro studenty všech středních škol a jejich pedagogy s názvem „Navrhni projekt“, jejímž cílem je zábavnou formou seznámit mladé lidi s problematikou evropských fondů. Studenti mají možnost navrhnout vlastní projekt na libovolné téma. Na úspěšné autory a na jejich pedagogy čekají laptopy, smartpohny či chytré hodinky. Soutěž startuje 1. září a projekty je možné zasílat do 16. listopadu 2016. Veškeré informace jsou k dispozici na stránkách www.navrhniprojekt.cz. Prostřednictvím soutěže MMR úspěšně vtahuje mladé lidi do procesu regionálního rozvoje a seznamuje je s potenciálem fondů EU. Během soutěže se prostřednictvím seminářů seznámí se základy čerpání evropských dotací a dostanou příležitost vytvořit si vlastní projektovou žádost ve zjednodušené podobě. Projekt je otevřen všem studentům a pedagogům středních škol bez ohledu na obor studia či typ školy. Zúčastnit se mohou dvou až pětičlenné týmy studentů s jedním učitelem. Číst dál: Soutěž pro studenty a u učitele SŠ: Navrhujte, projektujte a vyhrajte zajímavé ceny s fondy EU!

prac s mladezi 01 4-200x138Nadace O2 spouští nový program SmartUp zaměřený na lidi ve věku 15 - 26 let, který jim umožní realizovat neotřelé nápady s cílem zlepšit něco v jejich okolí. Program chce mladým lidem pomoci rozvíjet dovednosti nejen poskytnutými finanční prostředky, ale také vzdělávacími kurzy. Systém získávání grantů je postupný a v nejvyšší úrovni mohou žadatelé dosáhnout i na částku 100 tisíc korun. Číst dál: Nabídka pro mládež získejte finance na realizaci svých nápadů v programu SmartUp

vzdelani 02 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baví vás tvůrčí psaní a natáčení videí? Přihlaste se do 30. dubna 2015 do soutěže „Čeština je i můj jazyk“! „Čeština je i můj jazyk“ je tvůrčí a literární soutěž pro žáky základních a středních škol po celé České republice, a to bez ohledu na váš mateřský jazyk. 3 vítězové v každé kategorii mohou vyhrát skvělé ceny jako je tablet, čtečka a MP3 přehrávač a pro skupiny soutěžících máme nachystané vouchery na elektroniku podle vašich představ.

Číst dál: Tvůrčí soutěž "Čeština je i můj jazyk"

mladezeu 02 3

Hlavním úkolem soutěže "Evropa hrou" je sestavení návrhu programu „evropského projektového dne“, který umožní veřejnosti a zejména dětem a mladým lidem seznámit se s Evropou a životem Evropanů netradičním a kreativním způsobem. Program akce může organizátor naplánovat zcela dle svých představ jako jeden celý projektový den, kterého se zúčastní kromě dětí nebo mladých lidí i další veřejnost. Aktivity mohou probíhat jak v instituci, tak ve venkovních prostorech, může se skládat z formálního učení ve škole nebo neformálního učení mimo školu nebo kombinovat obojí. Číst dál: Vyhlášení soutěže Evropské projektové dny "Evropa hrou"

Strana 1 z 9

logob.png

Navštivte také