Bleskovka

vánoční polévka 2018

Zastavte se na chvíli v předvánočním shonu a přijďte v pátek 21. prosince po 16. hodině na Nový vstup do Letňan u Penny Marketu. Můžete tu ochutnat vynikající rybí polévku a boršč, popovídat si se zástupci vedení městské části a poslechnout pár krásných českých koled!

Zdroj: letnany.cz

Práce v zahraničí

worcamp Hledáme campleadera na mezinárodní workcamp v Neratově 18. – 30. července. Krásná příroda Orlických hor, 6 dobrovolníků z celého světa (např. Španělska nebo USA) a hlavně šance podílet se na rozvoji unikátního místa. Parta nadšenců zde obnovuje vysídlenou vesnici na česko-polské hranici, zatím tu znovuotevřeli školu, obchod nebo hospodu a obnovili kostel, který má teď skleněnou střechu. Zároveň zde také vytváří chráněná pracovní místa pro lidi s postižením. Číst dál: Staň se campleaderem na českém workcampu!

práce a stáže v mezinárodních institucíchČeská republika se již mnoho let podílí na chodu několika významných mezinárodních institucí, kde mohou nalézt uplatnění věděčtí, techničtí, administrativní, IT, HR a další pracovníci. 

Mnoho mezinárodních institucí nabízí kromě plných pracovních úvazků i možnosti krátkodobé stáže, čehož mohou využít postgraduální studenti i pracovníci, kteří by se jinak k práci se špičkovým vybavením obtížně dostávali. 

Těm, kteří by o takovouto práci či stáž měli výhledově zájem, MŠMT doporučuje průběžně sledovat zejména tyto webové stránky:

Číst dál: Zajímáte se o stáž nebo práci v mezinárodním výzkumném projektu?

mladezeu 02 3Staň se manažerem Evropského parlamentu mládeže a zapoj se do tohoto jedinečného projektu. Schwarzkopf Foundation v současné době hledá na plný úvazek projektového manažera v programu Evropského parlamentu mládeže. Předpokládaným datem nástupu je v 1. polovině června 2016. Schwarzkopf Foundation Young Europe podporuje rozvoj mladých lidí v oblasti politického posílení evropské myšlenky a celoevropského porozumění. Číst dál: Výzva pro projektové manažery Evropského parlamentu

mladezeu 02 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Už máte plány na léto? Pokud ne, možná vás zaujme možnost dobrovolnictví v Olympijském parku Rio – Lipno 2016. Park bude v provozu na Lipně, v době konání Letních olympijských her v Rio de Janeiru. Na chodu olympijského parku se můžete podílet jako dobrovolník, stačí se přihlásit prostřednictvím on-line formuláře, který je prvním krokem k registraci. Zvolíte si, v jaké oblasti byste rádi pracovali – s dětmi, u sportu či při organizaci mimosportovních aktivit. Vyplněním dotazníku se stanete součástí databáze dobrovolníků a budete přidáni do skupiny na Facebooku.

Co získáte?

ubytování, stravu, spoustu zážitků

Věk: od 17 let

Termín: 4. – 21. 8. 2016

Kde: Lipno, Jižní Čechy

 

 

 

 

 

mladezeu 02 3Byli jste v roce 2015 na workcampu nebo jste jinak dobrovolničili v zahraničí minimálně tři dny? Studujete zároveň na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy? Pak máte šanci zpětně získat účelové stipendium ve výši 2000 Kč! To vám pokryje alespoň část nákladů na dopravu. Pozor žádost je nutné podat do konce ledna 2016! Více informací  v následujícím odkazu.ZDE

Zdroj:tamjdem

 

 

 

 

Strana 1 z 7