Bleskovka

Zastupitelstvo MČ  Praha 18 se koná  12. června  2017 od 18.00 hodin v zasedací místnosti ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639, Praha 18.   Pozvánka:zde

Občan a společnost

uplatni se plakatJiž třetí ročník veletrhu Uplatni.se se koná poprvé v Praze a to 22. listopadu ve Studiu ALTA (U Výstaviště 21) na Praze 7. Veletrh je zaměřený na oblast udržitelného podnikání. Na akci se můžeš těšit na inspirativní řečníky, kteří rozjeli svůj byznys na myšlence udržitelnosti, seznámíš se s firmami, které se jen "nenatírají na zeleno", ale skutečně pracují na rozvoji těchto témat a navíc navštívíš skvělé workshopy, poznáš neziskovky, které nelení a zelení a ochutnáš jídlo, které k nám necestovalo přes půl světa.

Zaměstnání, motivace k rozjetí vlastního podnikání, stáž, praxe, trainee program nebo spolupráce na psaní diplomky? Přijď, právě o to tady běží.

Předběžný harmonogram:

 9:30 – 10:00 Registrace účastníků
10:00 – 11:00 Úvodní řeč a 3 inspirativní řečníci
 11:00 – 12:00 Volný veletrh s paralelními workshopy, prostor pro networking
 12:00 – 13:00 Brunch a povídání o udržitelném stravování
 13:00 – 15:00 Volný veletrh s paralelními workshopy, prostor pro networking

 

  Potvrzení hosté:
☛ Dávka inspirace do začátku: Jindřich Fialka (Contiqua), Mojmír Jiřikovský (JRK Waste management) a Soňa Jonášová (INCIEN)
☛ Workshopy: Jaroslav Pašmik (Future Sustainability Leaders), Miriam Zábrženská, Soňa Jonášová (INCIEN).


 Vstup je zdarma. Kapacita veletrhu je omezená, proto je nutná registrace předem: https://goo.gl/forms/R1T0uO6M1fHuyN3G3 Všechno totiž musí běžet jak na drátkách, na plýtvání časem, energií ani dalších zdrojů tady totiž fakt není prostor!

Každý účastník navíc obdrží výtisk praktické "Příručky každodenní udržitelnosti"!

 Akci organizuje tým BUZZ talks ve spolupráci s Institut Cirkulární Ekonomiky, Greenglasses a je podpořena grantem SmartUp od Nadace O2.

Více informací zde: http://incien.org/buzz-talks  Nebo na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/1084890524930091/

Kontaktní osoba

Ing. Anežka Horynová

BUZZ talks Project Manager

m: +420 721 383 618

w: http://incien.org/buzz-talks/

f: https://www.facebook.com/Buzztalks1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve dnech 21. až 22. října 2015 se koná 5. ročník veletrhu pracovních příležitostí Profesia Days 2015, který se uskuteční v areálu Výstaviště PVA EXPO Letňany.

další informace a zdroj:  zde

testovánoMaminky a autorky webu Testováno na dětech spouští zajímavý formát poznávání a propagace produktů a služeb pro děti - hromadné uživatelské testování. Webová stránka Testováno na dětech byla spuštěna přesně před rokem. Jejími autorkami jsou čtyři maminky na rodičovské dovolené, každá různého povolání a zálib (grafička, výtvarnice, produkční, foodblogerka a fotografka), které se svými osmi dětmi testují kvalitu, zábavu a přínos dětem různorodých aktivit a výrobků určených dětem. Společně vytváří autentický obsah a originální nápady a šablony ke stažení zdarma pro ostatní rodiče či učitele mateřských škol a zájmových institucí.

Číst dál: Testujte produkty a služby pro děti s portálem Testovanonadetech.

 

obcanspolecnost 01 5-150x117Nezaměstnost v České republice poprvé překročila 600 tisíc lidí v produktivním věku bez zaměstnání.  Pro mnohé se tak letošní rok naskytla otázka. Kde hledat práci? Co dělat při ztrátě zaměstnání, na koho se obrátit, na jaké dávky od státu vzniká nárok nebo jak si najít nové zaměstnání a co všechno je k tomu potřeba? MPSV vydalo příručku pro nezaměstnané, která je v tištěné podobě k dispozici na úřadech práce. 
Příručka nezaměstnaného je v elektronické formě ke stažení ZDE

 

obcansky zakonikOd nového roku nabyl účinnost nový občanský zákoník, zákon o obchodních korporacích a nový zákon o mezinárodním právu soukromém.  Potřebujete se zorientovat ve změnách? Kromě trojice zákonů tvořících jádro rekodifikace soukromého práva vstoupila v účinnost i řada doprovodných předpisů. Například katastrální zákon, zákon o zvláštních řízeních soudních nebo zákon o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob. Nové zákony zároveň zrušili více než 200 dosud účinných právních předpisů. Zákoník přinesl občanům velké množství změn, v kterých se člověk těžce orientuje. NICM vám přináší informaci o  šikovném rozcestníku, který vám pomůže se zorientovat.

Naleznete zde stručný výtah z oblastí problematiky nemovitostí, sousedských vztahů, rodinných vztahů až po otázky finanční.

www.mesec.cz

Na dalším odkazu jsou k dispozici informační brožury pro jednotlivé oblasti nové občanské legislativy ke stažení.

www. obcanskyzakonik.justice.cz

 

 

Zdroj: NICM

 

 

Strana 1 z 2

logob.png

Navštivte také