Bleskovka

PETICE  proti zastavění  sportovišť v areálu SK Prosek.   Jste proti  další rozsáhlé zástavbě,  podepisujte petici  "Nový prosek".

 

logo NICMNa začátku února se konalo tradiční setkání certifikovaných Informačních center pro mládež. Na programu bylo řešení několika stěžejních bodů a produktů, které prezentují celou informační síť pro mládež.  V úvodu představili zástupci svá ICM, přiblížili aktivity a projekty, které se konaly v minulém roce a jichž se účastnili.
ICM Slaný například uvedlo, že se zadařilo infiltrovat do škol prostřednictvím workshopů pro studenty a úspěšně podporují Evropskou dobrovolnou službu. ICM Uherské Hradiště získalo možnost prezentovat své služby a celou síť informačních center pro mládež na letním festivalu Film fest Zlín. Pracovníkům Prostějovského ICM se povedlo sestavit informační brožuru Chci být dobrovolníkem, ve které shromáždili 23 dobrovolnických organizací z Olomouckého kraje. Hned v několika ICM se uchytil projekt Živá knihovna neméně oblíbené jsou i fotografické soutěže, které ICM pořádají pravidelně. Dále proběhl workshop, na kterém se projednávaly vize a nové možnosti elektronického časopisu Remix. Byly tak nastíněny otázky nové koncepce, vzniku redakční rady, oživení facebookových stránek a další. Následovala debata o možnostech oživení stávajícího produktu a prezentace ohledně psaní kvalitnějších článků. Pozornost byla věnována také práci s informacemi v jednotlivých regionech. Prostřednictvím diskuse a vzájemnéhoremix hodnocení byly probrány zpravodaje, newslettery i aktuality, které ICM připravují pro informaci své cílové skupině a rozesílají pomocí vlastních infokanálů do škol, NNO, DDM, na weby a také jednotlivcům. Zmínka padla i o rozšíření tzv. Paravánu, který je tvořen prezentačními plakáty jednotlivých ICM a poukazuje tak na soudržnost celého informačního systému pro mládež. Vyhlášeno bylo také téma pro aktuální kampaň Právo na informace právě teď!, jejímž heslem bude v roce 2014 slogan „Co ti brání v podnikání?“.
Zdroj: NICM